Valliammai FIDE Rated Below 1600 Chess Tournament 2019

Järjestäjä(t)T.Nagar Chess Academy
LiittoIndia ( IND )
TurnausjohtajaA.L. Muthu
PäätuomariIA Ravikumar, R 5025273
Deputy ArbiterFA Nandakumar, Veeraraghavan 46684050
TuomariFA Chopon, Babu .R.K 5086850; FA Basker, P K 25631110; FA Srirenga, Nachiar R 25036173; FA Sunitha, Jain 25036130; FA Ramesh, Sankaran 25662155; Jeganathan, N 25760076; Gayathri, G 25682385; NA Valliammai 25638530; NA Anusuya 25036181; NA Anandhi 25682377;
Bedenkzeit30 min+ 30 sec Increment from move 1
PaikkaAvichi Higher Secondary School, Virugambakkam,No 130 Arcot Road Chennai-600092
Rating calculationKansainvälinen vahvuusluku
Pvm.2019/12/30 - 2020/01/01
Rating-Ø1110
ParienmuodostusohjelmaSwiss-Manager from Heinz HerzogSwiss-Manager turnaustiedosto

Viimeisin päivitys20.01.2020 13:53:24, Creator/Last Upload: r ravikumar

Turnauksen valintaBelow 1600
Parametrivalinta ei yksityiskohtia, Link tournament to the tournament calendar
ListatAloitusranking, Aakkosellinen pelaajaluettelo, Liitto-, peli- ja tittelitilastot, Alphabetical list all groups, Aikataulu
Lopullinen ristitaulukko 9 kierroksen jälkeen, Ristitaulukko aloitusrankingin mukaan
Pöytien paritkrs.1, krs.2, krs.3, krs.4, krs.5, krs.6, krs.7, krs.8, krs.9/9 , ei paria
Tuloslista kierroksen jälkeenkrs.1, krs.2, krs.3, krs.4, krs.5, krs.6, krs.7, krs.8, krs.9
Excel ja tulostusTulosta, Vie Exceliin (.xls), Vie Exceliin (.xlsx), Vie pdf-tiedostoksi

Sijoitukset 8 kierroksen jälkeen

Rk.al.nr.Nimisp.FEDRtgp. TB1  TB2  TB3  TB4  TB5 
122AFMVakeesh SIND14248,00,039,543,043,008
2481Vasantha Kumar KIND07,00,043,047,038,506
392Harish Karthik ManikandanIND12567,00,041,046,040,006
49Sri Harish JIND14737,00,041,045,038,006
51Sriram SureshIND15697,00,040,545,037,007
635Raj Kamal SIND13767,00,038,041,034,506
757Dhilip Kumar MIND13347,00,036,538,533,507
843Pranav K PIND13627,00,036,039,032,007
93Tharun Pranav G BIND15487,00,031,533,529,507
10153Sajitha BwIND11646,50,039,040,531,506
11256Danvanth RIND10036,50,038,543,535,255
125Jaivant RIND15136,50,038,542,032,006
1381AFMBenny P CIND12666,50,038,042,031,506
1427Gopichand KIND13926,50,038,039,028,506
15102Kavin BIND12406,50,034,037,528,006
1619Manika KesavanIND14316,50,032,536,027,256
1711Sai Kiran G VIND14726,00,038,542,029,006
1867Naveen Kanniyappan SIND13106,00,038,541,028,005
1944Durga RwIND13606,00,038,041,530,006
2015Murali KrishnaIND14486,00,037,040,029,005
2168Srinivasan VijayaraghavanIND13086,00,037,039,526,506
2220Vishnu VijayIND14306,00,037,039,025,506
2312Kruthika K RwIND14686,00,036,540,029,255
2417Ganesha Moorthy DIND14466,00,036,539,027,006
2547Sai Siddharth UIND13526,00,036,039,528,506
2618Aakash K PIND14446,00,036,039,527,505
27143Surendiraa A SathishIND11796,00,035,539,527,506
2821Jha KishorIND14296,00,035,539,026,506
2960Shyam Ganesh RIND13266,00,035,538,527,506
3046Akkshat NIND13536,00,035,537,526,006
318Shanmugasundaram G.IND14926,00,035,038,528,505
3249Darshan Sasthaa MIND13486,00,035,035,524,505
3359Haridev SIND13276,00,034,538,528,504
3426Gowtham RamamoorthyIND14016,00,034,537,025,006
3552Deivadharshan UIND13466,00,034,536,524,006
3642George DanielIND13646,00,034,038,027,755
3716Bala Murugan GIND14466,00,034,036,026,005
3831Thenamudhan B JIND13836,00,033,036,523,505
3990AIMViswa Sudhakar RepalleIND12586,00,032,536,024,755
4058Divesh GIND13286,00,032,536,023,505
41182Saisriram SIND11236,00,032,535,523,506
4265Naveen R SIND13196,00,032,534,024,005
4372Sheik Saleem DIND12906,00,032,034,524,006
4440Saravana Vel RIND13686,00,031,534,525,255
4553Saisarvesh SIND13466,00,031,034,024,755
462Gopinath PIND15575,50,042,547,030,255
4788Sahithyan DIND12595,50,038,540,024,755
4861Chandra Prakash SankarIND13255,50,037,539,524,255
4941Allen JonesIND13655,50,037,539,523,005
5038Shanthosh RIND13705,50,037,538,523,505
5148Sundar Rajan RIND13505,50,036,039,524,005
5285Adhithya BIND12625,50,035,538,524,754
5345Siddhesh B UIND13575,50,035,538,524,255
5414Thirunaga Sundaram SIND14555,50,035,538,024,003
5533Rohit Sanjay GIND13795,50,035,038,023,755
5656Sathish Kumar KIND13365,50,035,038,023,255
5730SaravananIND13835,50,034,536,023,255
5836Umasankar SIND13765,50,034,535,523,003
5910Narayanan JIND14725,50,033,537,023,255
6095Baskaran SIND12525,50,033,536,523,754
6125Prathesh Kumar RIND14055,50,033,037,525,004
62101Harish VIND12415,50,033,036,023,004
63113Sivaram AmbikasaranIND12225,50,032,536,020,755
6480Dhasarathan KIND12705,50,032,535,522,005
6575Shreya KwIND12795,50,032,534,520,755
6628Jaikavin SenthilkumarIND13905,50,032,035,522,255
96Saravanan S (1971)IND12495,50,032,035,522,255
68116Anirudh BIND12185,50,031,534,022,254
6976Balaji SIND12745,50,030,533,522,255
7032Gowri Shankar AIND13825,50,030,033,519,505
71117Deepak Shankhar AIND12185,50,029,032,021,504
7287Dipti RwIND12595,50,026,028,019,754
73354Krunal PanchalIND05,00,041,544,521,505
74112Rishidh Prasanna AIND12225,00,040,542,522,505
75178Praveendar Singh CIND11325,00,040,043,025,504
7679Selvaraj MahendranIND12725,00,039,543,525,005
7766Tharshan M KIND13175,00,038,042,024,254
78166Surya RIND11475,00,038,041,524,754
7962Keerthana BwIND13255,00,038,041,521,505
80237Pooja PrabhakaranwIND10385,00,037,041,023,253
8150Yuvan Kumar SIND13485,00,037,040,020,505
82127Bhuvanesh GIND12095,00,037,038,517,505
83170Srinivasa Narayanan V SIND11415,00,036,539,020,005
84272Allocious Franklin RIND05,00,035,540,025,252
8524Karthick Narayanan PIND14135,00,035,538,522,004
179Sri Sanjay Mukil GIND11315,00,035,538,522,004
87138Jayanth BIND11865,00,035,538,519,005
88105Sarvesh Aadityaa RIND12375,00,035,538,019,004
89142Loganathan KIND11805,00,035,537,520,754
90218Vijay Sai GIND10675,00,035,039,024,253
91147Karthikeyan K SIND11735,00,035,038,521,505
92203Sriju SIND10915,00,035,038,023,253
93220Vishaal Kumar AnandanIND10645,00,035,038,022,754
9429Venkatesh KIND13885,00,035,038,022,005
95135Siva Balan GIND11905,00,035,038,021,504
96121Sivasankaran SansitawIND12155,00,035,038,020,504
97174Ramanan MIND11365,00,035,037,518,754
98221Hayrish Jayaraam SIND10635,00,034,538,522,253
99232AFMShanmugam DIND10435,00,034,537,520,504
100103Baraneedharan SIND12385,00,034,537,020,254
101172Vignesh Kumar Suresh Kumar MIND11395,00,034,037,522,254
10270Anirudh S VIND12975,00,034,037,021,253
103136Janakiraman RIND11895,00,034,037,021,004
10493Ahmed Anees B.IND12535,00,034,037,020,505
105108ACMMadhavan MIND12265,00,034,036,520,004
106346Kishore P BIND05,00,034,036,019,754
107111Subramanian RIND12235,00,034,035,519,003
108386Pranav PrakashIND05,00,033,537,522,005
109171Hari Sakthivel RIND11405,00,033,536,519,505
11023Kannan.VIND14135,00,033,535,521,254
11194Dillish LIND12535,00,033,036,519,753
11299Aravindhan ChakravarthyIND12445,00,033,035,520,004
113114Anuchuri Nikhel DattIND12215,00,033,034,519,504
114125Harish GaneshIND12105,00,033,034,518,005
1154Santhosh Kumar.NIND15285,00,032,536,020,504
116110Akshay ArivuIND12235,00,032,535,520,004
1176Bharanidharan NedunchezhianIND15105,00,032,535,519,505
118229Mohan P R AnandaIND10475,00,032,535,021,254
11982Sujith R SIND12665,00,032,535,020,505
120279Aravind BalasubramanianIND05,00,032,534,518,005
121177Samba Siva Rao GorantlaIND11335,00,032,534,517,505
122163Sandeep Sudharshan AIND11525,00,032,035,019,754
123157Keshavardhan PIND11595,00,032,033,516,505
12437Subramanian AIND13745,00,031,535,020,004
12573Viswanath. RIND12875,00,031,534,519,505
126140Rajini KIND11825,00,031,533,516,505
127148Gautham AIND11705,00,031,532,017,004
12897Abinesh TIND12485,00,031,034,018,004
12934Gobinath EIND13785,00,031,033,519,254
130129Abhishek KIND12015,00,031,033,017,254
131149Karthik Sriram BIND11685,00,030,533,016,505
13289Shreesha MwIND12595,00,030,532,518,754
13369Sunder MIND13005,00,030,532,518,504
134183Pankaj PIND11225,00,030,532,517,254
135122Subramanian T.V.IND12155,00,030,033,520,504
136132Kumar T VIND11965,00,030,033,019,005
137139Mohanasundharam SIND11845,00,030,032,016,254
13864Deepak K RIND13215,00,029,532,518,754
139152Sajin KIND11665,00,029,532,517,254
140160Harishna SriwIND11565,00,029,532,017,005
14191Jashwanth BIND12585,00,029,531,519,003
14283Babu RIND12635,00,029,031,519,253
143131Singaram SheyonIND11995,00,029,031,518,005
144453Sudharshan SampathIND05,00,028,532,520,003
145124Abijith SIND12115,00,028,531,519,753
146260ACMTanishq SainiIND05,00,027,029,015,505
147185Ananya RamanwIND11185,00,026,528,515,005
148219Krishna Prasad NIND10645,00,026,528,514,505
149261Aadharsh RIND05,00,026,028,016,005
15077Vignesh RIND12745,00,026,027,516,005

Näytä koko lista

Annotaatio:
Vertailu 1: Direct Encounter (The results of the players in the same point group)
Vertailu 2: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)
Vertailu 3: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)
Vertailu 4: Sonneborn-Berger-Tie-Break variable
Vertailu 5: The greater number of victories (variable)