Valliammai FIDE Rated Below 1600 Chess Tournament 2019

Järjestäjä(t)T.Nagar Chess Academy
LiittoIndia ( IND )
TurnausjohtajaA.L. Muthu
PäätuomariIA Ravikumar, R 5025273
Deputy ArbiterFA Nandakumar, Veeraraghavan 46684050
TuomariFA Chopon, Babu .R.K 5086850; FA Basker, P K 25631110; FA Srirenga, Nachiar R 25036173; FA Sunitha, Jain 25036130; FA Ramesh, Sankaran 25662155; Jeganathan, N 25760076; Gayathri, G 25682385; NA Valliammai 25638530; NA Anusuya 25036181; NA Anandhi 25682377;
Bedenkzeit30 min+ 30 sec Increment from move 1
PaikkaAvichi Higher Secondary School, Virugambakkam,No 130 Arcot Road Chennai-600092
Rating calculationKansainvälinen vahvuusluku
Pvm.2019/12/30 - 2020/01/01
Rating-Ø1110
ParienmuodostusohjelmaSwiss-Manager from Heinz HerzogSwiss-Manager turnaustiedosto

Viimeisin päivitys20.01.2020 13:53:24, Creator/Last Upload: r ravikumar

Turnauksen valintaBelow 1600
Parametrivalinta ei yksityiskohtia, Link tournament to the tournament calendar
ListatAloitusranking, Aakkosellinen pelaajaluettelo, Liitto-, peli- ja tittelitilastot, Alphabetical list all groups, Aikataulu
Lopullinen ristitaulukko 9 kierroksen jälkeen, Ristitaulukko aloitusrankingin mukaan
Pöytien paritkrs.1, krs.2, krs.3, krs.4, krs.5, krs.6, krs.7, krs.8, krs.9/9 , ei paria
Tuloslista kierroksen jälkeenkrs.1, krs.2, krs.3, krs.4, krs.5, krs.6, krs.7, krs.8, krs.9
Excel ja tulostusTulosta, Vie Exceliin (.xls), Vie Exceliin (.xlsx), Vie pdf-tiedostoksi

Sijoitukset 7 kierroksen jälkeen

Rk.al.nr.Nimisp.FEDRtgp. TB1  TB2  TB3  TB4  TB5 
122AFMVakeesh SIND14247,00,030,033,533,507
2481Vasantha Kumar KIND06,50,031,535,031,006
335Raj Kamal SIND13766,50,028,531,529,006
427Gopichand KIND13926,50,026,027,024,506
59Sri Harish JIND14736,00,031,535,529,005
692Harish Karthik ManikandanIND12566,00,030,034,029,005
71Sriram SureshIND15696,00,029,533,026,006
843Pranav K PIND13626,00,028,530,524,006
911Sai Kiran G VIND14726,00,028,030,525,506
1057Dhilip Kumar MIND13346,00,027,529,024,006
1120Vishnu VijayIND14306,00,027,029,023,506
1221Jha KishorIND14296,00,026,530,025,006
1317Ganesha Moorthy DIND14466,00,026,028,524,506
1446Akkshat NIND13536,00,025,027,023,506
153Tharun Pranav G BIND15486,00,023,525,522,506
162Gopinath PIND15575,50,032,536,527,255
17153Sajitha BwIND11645,50,030,532,023,505
18256Danvanth RIND10035,50,029,033,025,504
195Jaivant RIND15135,50,029,031,522,505
2081AFMBenny P CIND12665,50,028,031,022,005
2141Allen JonesIND13655,50,027,029,020,005
2261Chandra Prakash SankarIND13255,50,027,028,520,255
2345Siddhesh B UIND13575,50,025,028,021,755
2419Manika KesavanIND14315,50,025,028,020,255
2530SaravananIND13835,50,025,026,521,255
26102Kavin BIND12405,50,023,526,518,005
2775Shreya KwIND12795,50,023,525,518,755
2896Saravanan S (1971)IND12495,50,023,026,020,755
29354Krunal PanchalIND05,00,032,535,019,505
30112Rishidh Prasanna AIND12225,00,031,533,521,005
3179Selvaraj MahendranIND12725,00,030,533,521,505
3266Tharshan M KIND13175,00,029,533,021,254
3367Naveen Kanniyappan SIND13105,00,029,532,021,004
34178Praveendar Singh CIND11325,00,029,032,022,004
3560Shyam Ganesh RIND13265,00,028,531,520,505
3668Srinivasan VijayaraghavanIND13085,00,028,531,019,005
3788Sahithyan DIND12595,00,028,530,018,505
3852Deivadharshan UIND13465,00,028,030,018,505
3944Durga RwIND13605,00,027,530,520,505
4015Murali KrishnaIND14485,00,027,530,520,504
4147Sai Siddharth UIND13525,00,027,530,021,005
428Shanmugasundaram G.IND14925,00,027,030,021,004
43143Surendiraa A SathishIND11795,00,027,030,019,005
44166Surya RIND11475,00,026,529,520,754
4542George DanielIND13645,00,026,529,519,754
4612Kruthika K RwIND14685,00,026,529,020,004
4733Rohit Sanjay GIND13795,00,026,529,018,505
4826Gowtham RamamoorthyIND14015,00,026,529,018,005
49105Sarvesh Aadityaa RIND12375,00,026,528,517,004
5065Naveen R SIND13195,00,026,527,017,504
5159Haridev SIND13275,00,026,029,019,753
5285Adhithya BIND12625,00,026,028,518,254
5318Aakash K PIND14445,00,026,028,518,004
54127Bhuvanesh GIND12095,00,026,027,014,505
5528Jaikavin SenthilkumarIND13905,00,025,529,019,005
5650Yuvan Kumar SIND13485,00,025,528,517,505
5731Thenamudhan B JIND13835,00,025,528,516,504
5816Bala Murugan GIND14465,00,025,527,518,254
5914Thirunaga Sundaram SIND14555,00,025,527,518,253
60170Srinivasa Narayanan V SIND11415,00,025,527,016,005
6129Venkatesh KIND13885,00,025,028,019,505
62171Hari Sakthivel RIND11405,00,025,028,017,505
6399Aravindhan ChakravarthyIND12445,00,025,027,518,504
6495Baskaran SIND12525,00,025,027,018,004
65125Harish GaneshIND12105,00,025,026,516,005
6649Darshan Sasthaa MIND13485,00,025,025,515,504
67203Sriju SIND10915,00,024,527,019,253
6890AIMViswa Sudhakar RepalleIND12585,00,024,527,017,004
69101Harish VIND12415,00,024,526,517,004
70182Saisriram SIND11235,00,024,027,016,005
7158Divesh GIND13285,00,024,027,016,004
7272Sheik Saleem DIND12905,00,024,026,518,005
7389Shreesha MwIND12595,00,024,026,018,504
7473Viswanath. RIND12875,00,023,526,518,005
7593Ahmed Anees B.IND12535,00,023,525,516,005
7636Umasankar SIND13765,00,023,524,516,503
7769Sunder MIND13005,00,022,523,516,004
7834Gobinath EIND13785,00,022,024,517,754
7940Saravana Vel RIND13685,00,022,024,016,504
8053Saisarvesh SIND13465,00,022,024,015,504
81163Sandeep Sudharshan AIND11525,00,021,524,016,754
82122Subramanian T.V.IND12155,00,021,023,517,504
8391Jashwanth BIND12585,00,019,520,515,753
84131Singaram SheyonIND11995,00,019,021,014,505
85237Pooja PrabhakaranwIND10384,50,030,033,019,253
86179Sri Sanjay Mukil GIND11314,50,028,030,518,004
87220Vishaal Kumar AnandanIND10644,50,028,030,017,254
8838Shanthosh RIND13704,50,028,029,016,504
89272Allocious Franklin RIND04,50,027,531,019,752
9056Sathish Kumar KIND13364,50,027,530,517,004
91121Sivasankaran SansitawIND12154,50,027,530,516,754
9248Sundar Rajan RIND13504,50,027,030,017,254
9370Anirudh S VIND12974,50,026,529,017,253
9410Narayanan JIND14724,50,026,029,517,754
95162Anirudh RIND11534,50,026,028,016,254
96229Mohan P R AnandaIND10474,50,026,027,516,254
9725Prathesh Kumar RIND14054,50,025,529,518,003
98232AFMShanmugam DIND10434,50,025,528,515,754
99111Subramanian RIND12234,50,025,527,015,253
100468Tarun P NIND04,50,025,027,015,504
101114Anuchuri Nikhel DattIND12214,50,025,026,514,754
10237Subramanian AIND13744,50,024,527,515,754
103113Sivaram AmbikasaranIND12224,50,024,527,514,254
104116Anirudh BIND12184,50,024,527,015,253
105110Akshay ArivuIND12234,50,024,526,514,254
10680Dhasarathan KIND12704,50,024,526,514,004
107241Vijayakumar EIND10324,50,024,027,015,504
108151Sreeja VarshiniwIND11674,50,024,027,014,754
109126Kavin SatishIND12104,50,024,026,015,254
11076Balaji SIND12744,50,024,026,014,754
111189Elamurugan ShankarIND11124,50,024,026,013,004
112148Gautham AIND11704,50,024,024,012,504
113215Nikhil RajanIND10724,50,023,526,516,754
114128Dananjey PrabuIND12044,50,023,526,515,254
11594Dillish LIND12534,50,023,526,514,753
11623Kannan.VIND14134,50,023,525,515,254
117155Balaji Suyam PrakasamIND11614,50,023,525,012,254
1184Santhosh Kumar.NIND15284,50,023,026,015,004
119145Naveen Kumar KIND11784,50,022,525,515,254
12032Gowri Shankar AIND13824,50,022,525,512,504
12197Abinesh TIND12484,50,022,524,513,504
12283Babu RIND12634,50,022,024,014,753
123124Abijith SIND12114,50,021,524,014,753
124120Bhuvan Ghanesh A VIND12164,50,021,024,015,503
125117Deepak Shankhar AIND12184,50,021,023,514,753
126489Vignesh RIND04,50,021,023,014,004
127152Sajin KIND11664,50,021,023,011,754
12887Dipti RwIND12594,50,018,520,513,253
129227Vijayan B YIND10524,00,030,534,018,504
13024Karthick Narayanan PIND14134,00,029,032,016,253
13162Keerthana BwIND13254,00,029,032,015,504
132174Ramanan MIND11364,00,028,530,514,253
133221Hayrish Jayaraam SIND10634,00,028,032,017,252
134147Karthikeyan K SIND11734,00,028,031,014,504
135138Jayanth BIND11864,00,028,030,513,004
13698Vijay Kumar PakkurtiIND12474,00,028,029,512,504
13713Vijayakumar.N.IND14584,00,027,530,515,503
138242Prithvi R SIND10294,00,027,530,015,004
139136Janakiraman RIND11894,00,027,530,015,003
140103Baraneedharan SIND12384,00,027,529,014,503
141118Mohana Surya VIND12174,00,027,528,512,004
142172Vignesh Kumar Suresh Kumar MIND11394,00,027,030,015,753
143135Siva Balan GIND11904,00,027,029,515,753
144346Kishore P BIND04,00,027,029,015,253
145107Lalith R SIND12324,00,027,028,014,002
146386Pranav PrakashIND04,00,026,530,516,504
147146Karthikeyan SakthivelIND11744,00,026,529,013,753
148218Vijay Sai GIND10674,00,026,029,017,252
149108ACMMadhavan MIND12264,00,026,028,515,003
150201Shashindhar Kumar RIND10944,00,026,028,514,753

Näytä koko lista

Annotaatio:
Vertailu 1: Direct Encounter (The results of the players in the same point group)
Vertailu 2: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)
Vertailu 3: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)
Vertailu 4: Sonneborn-Berger-Tie-Break variable
Vertailu 5: The greater number of victories (variable)