Valliammai FIDE Rated Below 1600 Chess Tournament 2019

Järjestäjä(t)T.Nagar Chess Academy
LiittoIndia ( IND )
TurnausjohtajaA.L. Muthu
PäätuomariIA Ravikumar, R 5025273
Deputy ArbiterFA Nandakumar, Veeraraghavan 46684050
TuomariFA Chopon, Babu .R.K 5086850; FA Basker, P K 25631110; FA Srirenga, Nachiar R 25036173; FA Sunitha, Jain 25036130; FA Ramesh, Sankaran 25662155; Jeganathan, N 25760076; Gayathri, G 25682385; NA Valliammai 25638530; NA Anusuya 25036181; NA Anandhi 25682377;
Bedenkzeit30 min+ 30 sec Increment from move 1
PaikkaAvichi Higher Secondary School, Virugambakkam,No 130 Arcot Road Chennai-600092
Rating calculationKansainvälinen vahvuusluku
Pvm.2019/12/30 - 2020/01/01
Rating-Ø1110
ParienmuodostusohjelmaSwiss-Manager from Heinz HerzogSwiss-Manager turnaustiedosto

Viimeisin päivitys20.01.2020 13:53:24, Creator/Last Upload: r ravikumar

Turnauksen valintaBelow 1600
Parametrivalinta ei yksityiskohtia, Link tournament to the tournament calendar
ListatAloitusranking, Aakkosellinen pelaajaluettelo, Liitto-, peli- ja tittelitilastot, Alphabetical list all groups, Aikataulu
Lopullinen ristitaulukko 9 kierroksen jälkeen, Ristitaulukko aloitusrankingin mukaan
Pöytien paritkrs.1, krs.2, krs.3, krs.4, krs.5, krs.6, krs.7, krs.8, krs.9/9 , ei paria
Tuloslista kierroksen jälkeenkrs.1, krs.2, krs.3, krs.4, krs.5, krs.6, krs.7, krs.8, krs.9
Excel ja tulostusTulosta, Vie Exceliin (.xls), Vie Exceliin (.xlsx), Vie pdf-tiedostoksi

Sijoitukset 4 kierroksen jälkeen

Rk.al.nr.Nimisp.FEDRtgp. TB1  TB2  TB3  TB4  TB5 
11Sriram SureshIND15694,00,08,510,510,504
2Gopinath PIND15574,00,08,510,510,504
22AFMVakeesh SIND14244,00,08,510,510,504
435Raj Kamal SIND13764,00,08,09,59,504
526Gowtham RamamoorthyIND14014,00,08,09,09,004
43Pranav K PIND13624,00,08,09,09,004
68Srinivasan VijayaraghavanIND13084,00,08,09,09,004
112Rishidh Prasanna AIND12224,00,08,09,09,004
9354Krunal PanchalIND04,00,08,09,08,004
109Sri Harish JIND14734,00,07,59,59,504
60Shyam Ganesh RIND13264,00,07,59,59,504
481Vasantha Kumar KIND04,00,07,59,59,504
1361Chandra Prakash SankarIND13254,00,07,57,57,504
1467Naveen Kanniyappan SIND13104,00,07,08,58,504
79Selvaraj MahendranIND12724,00,07,08,58,504
1662Keerthana BwIND13254,00,07,08,08,004
17153Sajitha BwIND11643,50,09,59,57,753
18108ACMMadhavan MIND12263,50,08,59,58,003
1924Karthick Narayanan PIND14133,50,08,59,57,753
27Gopichand KIND13923,50,08,59,57,753
21178Praveendar Singh CIND11323,50,08,58,57,003
2241Allen JonesIND13653,50,08,010,08,503
23256Danvanth RIND10033,50,07,510,09,253
2492Harish Karthik ManikandanIND12563,50,07,59,58,753
2566Tharshan M KIND13173,50,07,59,57,753
26136Janakiraman RIND11893,50,07,57,56,253
2756Sathish Kumar KIND13363,50,07,09,07,753
28220Vishaal Kumar AnandanIND10643,50,07,08,07,003
2938Shanthosh RIND13703,50,07,07,05,753
30166Surya RIND11473,50,06,58,07,253
31101Harish VIND12413,50,06,57,56,503
3248Sundar Rajan RIND13503,50,06,57,06,003
3376Balaji SIND12743,50,06,06,55,753
34134Gokulnath VIND11943,50,06,06,04,753
35332Kanishka SwIND03,00,010,012,58,503
3612Kruthika K RwIND14683,00,010,011,07,003
16Bala Murugan GIND14463,00,010,011,07,003
3811Sai Kiran G VIND14723,00,09,511,57,503
3944Durga RwIND13603,00,09,011,07,003
81AFMBenny P CIND12663,00,09,011,07,003
227Vijayan B YIND10523,00,09,011,07,003
4229Venkatesh KIND13883,00,09,010,57,003
4310Narayanan JIND14723,00,09,010,56,503
4414Thirunaga Sundaram SIND14553,00,09,010,07,002
45175Pavan MalleboinaIND11343,00,09,010,06,503
4659Haridev SIND13273,00,08,510,57,252
47107Lalith R SIND12323,00,08,59,56,502
48174Ramanan MIND11363,00,08,59,56,252
4928Jaikavin SenthilkumarIND13903,00,08,59,55,503
5071Dhamodharan M.IND12923,00,08,010,07,502
5164Deepak K RIND13213,00,08,010,07,252
52105Sarvesh Aadityaa RIND12373,00,08,010,06,752
53207Mridav MIND10823,00,08,09,56,502
5452Deivadharshan UIND13463,00,08,09,56,003
5521Jha KishorIND14293,00,08,09,55,503
121Sivasankaran SansitawIND12153,00,08,09,55,503
138Jayanth BIND11863,00,08,09,55,503
58462Suryasiddharth T SIND03,00,08,09,55,002
5915Murali KrishnaIND14483,00,08,09,06,252
218Vijay Sai GIND10673,00,08,09,06,252
61103Baraneedharan SIND12383,00,08,09,06,003
6233Rohit Sanjay GIND13793,00,08,09,05,503
85Adhithya BIND12623,00,08,09,05,503
6417Ganesha Moorthy DIND14463,00,08,09,05,003
88Sahithyan DIND12593,00,08,09,05,003
130Harini TwIND11993,00,08,09,05,003
242Prithvi R SIND10293,00,08,09,05,003
6857Dhilip Kumar MIND13343,00,08,08,54,503
69127Bhuvanesh GIND12093,00,08,08,54,003
70284Azmal Deen MIND03,00,07,59,57,003
7154Sanjeev S SIND13413,00,07,59,57,002
7225Prathesh Kumar RIND14053,00,07,59,56,752
7382Sujith R SIND12663,00,07,59,56,503
151Sreeja VarshiniwIND11673,00,07,59,56,503
7542George DanielIND13643,00,07,59,56,003
76133Aaryan SharmaIND11943,00,07,59,07,002
7750Yuvan Kumar SIND13483,00,07,59,06,003
237Pooja PrabhakaranwIND10383,00,07,59,06,003
79113Sivaram AmbikasaranIND12223,00,07,59,05,003
8058Divesh GIND13283,00,07,59,04,503
81111Subramanian RIND12233,00,07,58,55,752
82115Santhosh VIND12203,00,07,58,55,003
83201Shashindhar Kumar RIND10943,00,07,58,05,502
84346Kishore P BIND03,00,07,58,05,003
85139Mohanasundharam SIND11843,00,07,57,54,003
86142Loganathan KIND11803,00,07,09,06,752
87221Hayrish Jayaraam SIND10633,00,07,09,06,502
88143Surendiraa A SathishIND11793,00,07,09,06,003
244Rohit Manikanda VIND10223,00,07,09,06,003
90172Vignesh Kumar Suresh Kumar MIND11393,00,07,08,56,752
9119Manika KesavanIND14313,00,07,08,55,503
9218Aakash K PIND14443,00,07,08,55,003
9389Shreesha MwIND12593,00,07,08,05,503
9451Danish Roy Vinoth KumarIND13463,00,07,08,05,502
69Sunder MIND13003,00,07,08,05,502
83Babu RIND12633,00,07,08,05,502
9736Umasankar SIND13763,00,07,08,05,252
98147Karthikeyan K SIND11733,00,07,08,05,003
9920Vishnu VijayIND14303,00,07,08,04,503
10098Vijay Kumar PakkurtiIND12473,00,07,07,04,003
148Gautham AIND11703,00,07,07,04,003
102118Mohana Surya VIND12173,00,07,07,03,503
10346Akkshat NIND13533,00,06,58,56,003
104125Harish GaneshIND12103,00,06,58,05,503
105157Keshavardhan PIND11593,00,06,57,54,003
106179Sri Sanjay Mukil GIND11313,00,06,57,04,503
10778Deepika PwIND12733,00,06,57,04,003
108140Rajini KIND11823,00,06,56,54,003
10947Sai Siddharth UIND13523,00,06,08,06,003
386Pranav PrakashIND03,00,06,08,06,003
111102Kavin BIND12403,00,06,07,54,003
1123Tharun Pranav G BIND15483,00,06,07,05,003
11330SaravananIND13833,00,06,07,04,003
109Moneshraj SIND12243,00,06,07,04,003
149Karthik Sriram BIND11683,00,06,07,04,003
241Vijayakumar EIND10323,00,06,07,04,003
11772Sheik Saleem DIND12903,00,05,56,54,503
11893Ahmed Anees B.IND12533,00,05,56,04,503
11986Murali RanganathanIND12613,00,05,55,53,003
12075Shreya KwIND12793,00,05,06,04,003
1215Jaivant RIND15132,50,010,512,06,252
12245Siddhesh B UIND13572,50,010,012,06,752
12313Vijayakumar.N.IND14582,50,09,511,06,002
124224Sricharan ChandrasekharIND10602,50,09,510,55,502
125186Pavithran PIND11162,50,09,510,55,252
12694Dillish LIND12532,50,09,011,05,752
1278Shanmugasundaram G.IND14922,50,09,010,56,002
255Harish ArunIND10042,50,09,010,56,002
12995Baskaran SIND12522,50,09,010,55,252
130116Anirudh BIND12182,50,09,010,05,252
13170Anirudh S VIND12972,50,09,010,04,752
132135Siva Balan GIND11902,50,09,09,54,752
13349Darshan Sasthaa MIND13482,50,09,09,54,252
13490AIMViswa Sudhakar RepalleIND12582,50,08,510,55,252
135272Allocious Franklin RIND02,50,08,010,56,751
136310Harish NarayanmoorthiIND02,50,08,010,06,001
13723Kannan.VIND14132,50,08,010,05,252
13832Gowri Shankar AIND13822,50,08,09,53,252
139496Vishali SwIND02,50,08,09,04,252
14080Dhasarathan KIND12702,50,08,09,04,002
141120Bhuvan Ghanesh A VIND12162,50,07,59,55,252
123Rohith VIND12142,50,07,59,55,252
249Dhiyaneshwaran VIND10172,50,07,59,55,252
14453Saisarvesh SIND13462,50,07,59,04,752
96Saravanan S (1971)IND12492,50,07,59,04,752
99Aravindhan ChakravarthyIND12442,50,07,59,04,752
1477Sriram SIND15042,50,07,58,54,502
148145Naveen Kumar KIND11782,50,07,58,54,252
149114Anuchuri Nikhel DattIND12212,50,07,58,53,752
405RishikesanIND02,50,07,58,53,752

Näytä koko lista

Annotaatio:
Vertailu 1: Direct Encounter (The results of the players in the same point group)
Vertailu 2: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)
Vertailu 3: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)
Vertailu 4: Sonneborn-Berger-Tie-Break variable
Vertailu 5: The greater number of victories (variable)