Valliammai FIDE Rated Below 1600 Chess Tournament 2019

Järjestäjä(t)T.Nagar Chess Academy
LiittoIndia ( IND )
TurnausjohtajaA.L. Muthu
PäätuomariIA Ravikumar, R 5025273
Deputy ArbiterFA Nandakumar, Veeraraghavan 46684050
TuomariFA Chopon, Babu .R.K 5086850; FA Basker, P K 25631110; FA Srirenga, Nachiar R 25036173; FA Sunitha, Jain 25036130; FA Ramesh, Sankaran 25662155; Jeganathan, N 25760076; Gayathri, G 25682385; NA Valliammai 25638530; NA Anusuya 25036181; NA Anandhi 25682377;
Bedenkzeit30 min+ 30 sec Increment from move 1
PaikkaAvichi Higher Secondary School, Virugambakkam,No 130 Arcot Road Chennai-600092
Rating calculationKansainvälinen vahvuusluku
Pvm.2019/12/30 - 2020/01/01
Rating-Ø1110
ParienmuodostusohjelmaSwiss-Manager from Heinz HerzogSwiss-Manager turnaustiedosto

Viimeisin päivitys20.01.2020 13:53:24, Creator/Last Upload: r ravikumar

Turnauksen valintaBelow 1600
Parametrivalinta ei yksityiskohtia, Link tournament to the tournament calendar
ListatAloitusranking, Aakkosellinen pelaajaluettelo, Liitto-, peli- ja tittelitilastot, Alphabetical list all groups, Aikataulu
Lopullinen ristitaulukko 9 kierroksen jälkeen, Ristitaulukko aloitusrankingin mukaan
Pöytien paritkrs.1, krs.2, krs.3, krs.4, krs.5, krs.6, krs.7, krs.8, krs.9/9 , ei paria
Tuloslista kierroksen jälkeenkrs.1, krs.2, krs.3, krs.4, krs.5, krs.6, krs.7, krs.8, krs.9
Excel ja tulostusTulosta, Vie Exceliin (.xls), Vie Exceliin (.xlsx), Vie pdf-tiedostoksi

Sijoitukset 3 kierroksen jälkeen

Rk.al.nr.Nimisp.FEDRtgp. TB1  TB2  TB3  TB4  TB5 
11Sriram SureshIND15693,00,04,06,06,003
2Gopinath PIND15573,00,04,06,06,003
332Kanishka SwIND03,00,04,06,06,003
466Tharshan M KIND13173,00,04,05,55,503
227Vijayan B YIND10523,00,04,05,55,503
481Vasantha Kumar KIND03,00,04,05,55,503
710Narayanan JIND14723,00,04,05,05,003
11Sai Kiran G VIND14723,00,04,05,05,003
16Bala Murugan GIND14463,00,04,05,05,003
22AFMVakeesh SIND14243,00,04,05,05,003
24Karthick Narayanan PIND14133,00,04,05,05,003
26Gowtham RamamoorthyIND14013,00,04,05,05,003
28Jaikavin SenthilkumarIND13903,00,04,05,05,003
44Durga RwIND13603,00,04,05,05,003
60Shyam Ganesh RIND13263,00,04,05,05,003
62Keerthana BwIND13253,00,04,05,05,003
81AFMBenny P CIND12663,00,04,05,05,003
1857Dhilip Kumar MIND13343,00,04,04,54,503
19354Krunal PanchalIND03,00,04,04,54,003
2012Kruthika K RwIND14683,00,04,04,04,003
43Pranav K PIND13623,00,04,04,04,003
61Chandra Prakash SankarIND13253,00,04,04,04,003
153Sajitha BwIND11643,00,04,04,04,003
2429Venkatesh KIND13883,00,03,54,55,003
52Deivadharshan UIND13463,00,03,54,55,003
269Sri Harish JIND14733,00,03,54,54,503
35Raj Kamal SIND13763,00,03,54,54,503
2833Rohit Sanjay GIND13793,00,03,04,04,503
2917Ganesha Moorthy DIND14463,00,03,04,04,003
67Naveen Kanniyappan SIND13103,00,03,04,04,003
68Srinivasan VijayaraghavanIND13083,00,03,04,04,003
79Selvaraj MahendranIND12723,00,03,04,04,003
33175Pavan MalleboinaIND11343,00,03,03,03,503
3427Gopichand KIND13923,00,03,03,03,003
112Rishidh Prasanna AIND12223,00,03,03,03,003
3692Harish Karthik ManikandanIND12562,50,04,56,55,252
375Jaivant RIND15132,50,04,56,04,752
3813Vijayakumar.N.IND14582,50,04,55,54,252
14Thirunaga Sundaram SIND14552,50,04,55,54,252
23Kannan.VIND14132,50,04,55,54,252
45Siddhesh B UIND13572,50,04,55,54,252
70Anirudh S VIND12972,50,04,55,54,252
105Sarvesh Aadityaa RIND12372,50,04,55,54,252
108ACMMadhavan MIND12262,50,04,55,54,252
116Anirudh BIND12182,50,04,55,54,252
4638Shanthosh RIND13702,50,04,54,53,252
107Lalith R SIND12322,50,04,54,53,252
136Janakiraman RIND11892,50,04,54,53,252
178Praveendar Singh CIND11322,50,04,54,53,252
224Sricharan ChandrasekharIND10602,50,04,54,53,252
51256Danvanth RIND10032,50,04,05,54,752
52207Mridav MIND10822,50,04,05,54,252
5336Umasankar SIND13762,50,04,05,03,752
64Deepak K RIND13212,50,04,05,03,752
71Dhamodharan M.IND12922,50,04,05,03,752
80Dhasarathan KIND12702,50,04,05,03,752
57462Suryasiddharth T SIND02,50,04,05,02,752
58218Vijay Sai GIND10672,50,04,04,53,252
5949Darshan Sasthaa MIND13482,50,04,04,02,752
60166Surya RIND11472,50,03,54,54,252
617Sriram SIND15042,50,03,54,54,002
628Shanmugasundaram G.IND14922,50,03,54,53,502
41Allen JonesIND13652,50,03,54,53,502
56Sathish Kumar KIND13362,50,03,54,53,502
6559Haridev SIND13272,50,03,54,53,252
66135Siva Balan GIND11902,50,03,54,03,252
67201Shashindhar Kumar RIND10942,50,03,53,52,502
6815Murali KrishnaIND14482,50,03,53,52,252
134Gokulnath VIND11942,50,03,53,52,252
70111Subramanian RIND12232,50,03,04,03,252
220Vishaal Kumar AnandanIND10642,50,03,04,03,252
72133Aaryan SharmaIND11942,50,03,03,53,252
7348Sundar Rajan RIND13502,50,03,03,52,752
76Balaji SIND12742,50,03,03,52,752
7583Babu RIND12632,50,03,03,02,502
76101Harish VIND12412,50,03,03,02,252
129Abhishek KIND12012,50,03,03,02,252
78172Vignesh Kumar Suresh Kumar MIND11392,50,02,53,53,252
7954Sanjeev S SIND13412,50,02,53,53,002
69Sunder MIND13002,50,02,53,53,002
81117Deepak Shankhar AIND12182,50,02,52,52,252
8265Naveen R SIND13192,50,02,02,52,252
83240Kirubhakaran VIND10342,00,05,06,54,002
84229Mohan P R AnandaIND10472,00,05,06,53,502
85181Manoj Kumar KIND11232,00,05,06,53,002
8621Jha KishorIND14292,00,05,06,03,002
88Sahithyan DIND12592,00,05,06,03,002
90AIMViswa Sudhakar RepalleIND12582,00,05,06,03,002
94Dillish LIND12532,00,05,06,03,002
103Baraneedharan SIND12382,00,05,06,03,002
110Akshay ArivuIND12232,00,05,06,03,002
120Bhuvan Ghanesh A VIND12162,00,05,06,03,002
130Harini TwIND11992,00,05,06,03,002
143Surendiraa A SathishIND11792,00,05,06,03,002
215Nikhil RajanIND10722,00,05,06,03,002
237Pooja PrabhakaranwIND10382,00,05,06,03,002
242Prithvi R SIND10292,00,05,06,03,002
9858Divesh GIND13282,00,05,06,02,002
99126Kavin SatishIND12102,00,05,05,53,002
10073Viswanath. RIND12872,00,05,05,52,502
95Baskaran SIND12522,00,05,05,52,502
102127Bhuvanesh GIND12092,00,05,05,52,002
10398Vijay Kumar PakkurtiIND12472,00,05,05,02,002
170Srinivasa Narayanan V SIND11412,00,05,05,02,002
186Pavithran PIND11162,00,05,05,02,002
214Thirumaalan SIND10732,00,05,05,02,002
107221Hayrish Jayaraam SIND10632,00,04,56,54,251
108123Rohith VIND12142,00,04,56,03,002
10963Srivatsan SIND13232,00,04,55,53,251
174Ramanan MIND11362,00,04,55,53,251
11150Yuvan Kumar SIND13482,00,04,55,53,002
156Saravanan ShanmugamIND11602,00,04,55,53,002
284Azmal Deen MIND02,00,04,55,53,002
11420Vishnu VijayIND14302,00,04,55,52,502
82Sujith R SIND12662,00,04,55,52,502
121Sivasankaran SansitawIND12152,00,04,55,52,502
146Karthikeyan SakthivelIND11742,00,04,55,52,502
151Sreeja VarshiniwIND11672,00,04,55,52,502
119119Ayush Martin SabuIND12162,00,04,54,51,502
120272Allocious Franklin RIND02,00,04,05,53,751
121142Loganathan KIND11802,00,04,05,03,251
122438Sharath T SIND02,00,04,05,03,002
12385Adhithya BIND12622,00,04,05,02,502
12497Abinesh TIND12482,00,04,05,02,002
109Moneshraj SIND12242,00,04,05,02,002
128Dananjey PrabuIND12042,00,04,05,02,002
137Ranjith DhanajeyanIND11882,00,04,05,02,002
138Jayanth BIND11862,00,04,05,02,002
145Naveen Kumar KIND11782,00,04,05,02,002
147Karthikeyan K SIND11732,00,04,05,02,002
157Keshavardhan PIND11592,00,04,05,02,002
159Meenakshi PalaniappanwIND11582,00,04,05,02,002
165HamsavalliwIND11492,00,04,05,02,002
177Samba Siva Rao GorantlaIND11332,00,04,05,02,002
182Saisriram SIND11232,00,04,05,02,002
189Elamurugan ShankarIND11122,00,04,05,02,002
200Santhana Krishnan SIND10942,00,04,05,02,002
219Krishna Prasad NIND10642,00,04,05,02,002
254Surya DIND10092,00,04,05,02,002
140115Santhosh VIND12202,00,04,04,52,002
125Harish GaneshIND12102,00,04,04,52,002
14289Shreesha MwIND12592,00,04,04,51,502
14378Deepika PwIND12732,00,04,04,01,002
118Mohana Surya VIND12172,00,04,04,01,002
155Balaji Suyam PrakasamIND11612,00,04,04,01,002
161Praveenkumar KIND11562,00,04,04,01,002
194Vaibhav VIND11062,00,04,04,01,002
196Adhiadhavan GIND11012,00,04,04,01,002
199Eswar Raj GIND10942,00,04,04,01,002
253Riyaz Mohammed MIND10092,00,04,04,01,002

Näytä koko lista

Annotaatio:
Vertailu 1: Direct Encounter (The results of the players in the same point group)
Vertailu 2: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)
Vertailu 3: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)
Vertailu 4: Sonneborn-Berger-Tie-Break variable
Vertailu 5: The greater number of victories (variable)