Valliammai FIDE Rated Below 1600 Chess Tournament 2019

Järjestäjä(t)T.Nagar Chess Academy
LiittoIndia ( IND )
TurnausjohtajaA.L. Muthu
PäätuomariIA Ravikumar, R 5025273
Deputy ArbiterFA Nandakumar, Veeraraghavan 46684050
TuomariFA Chopon, Babu .R.K 5086850; FA Basker, P K 25631110; FA Srirenga, Nachiar R 25036173; FA Sunitha, Jain 25036130; FA Ramesh, Sankaran 25662155; Jeganathan, N 25760076; Gayathri, G 25682385; NA Valliammai 25638530; NA Anusuya 25036181; NA Anandhi 25682377;
Bedenkzeit30 min+ 30 sec Increment from move 1
PaikkaAvichi Higher Secondary School, Virugambakkam,No 130 Arcot Road Chennai-600092
Rating calculationKansainvälinen vahvuusluku
Pvm.2019/12/30 - 2020/01/01
Rating-Ø1110
ParienmuodostusohjelmaSwiss-Manager from Heinz HerzogSwiss-Manager turnaustiedosto

Viimeisin päivitys20.01.2020 13:53:24, Creator/Last Upload: r ravikumar

Turnauksen valintaBelow 1600
Parametrivalinta ei yksityiskohtia, Link tournament to the tournament calendar
ListatAloitusranking, Aakkosellinen pelaajaluettelo, Liitto-, peli- ja tittelitilastot, Alphabetical list all groups, Aikataulu
Lopullinen ristitaulukko 9 kierroksen jälkeen, Ristitaulukko aloitusrankingin mukaan
Pöytien paritkrs.1, krs.2, krs.3, krs.4, krs.5, krs.6, krs.7, krs.8, krs.9/9 , ei paria
Tuloslista kierroksen jälkeenkrs.1, krs.2, krs.3, krs.4, krs.5, krs.6, krs.7, krs.8, krs.9
Excel ja tulostusTulosta, Vie Exceliin (.xls), Vie Exceliin (.xlsx), Vie pdf-tiedostoksi

Sijoitukset 2 kierroksen jälkeen

Rk.al.nr.Nimisp.FEDRtgp. TB1  TB2  TB3  TB4  TB5 
11Sriram SureshIND15692,00,01,02,02,002
2Gopinath PIND15572,00,01,02,02,002
9Sri Harish JIND14732,00,01,02,02,002
13Vijayakumar.N.IND14582,00,01,02,02,002
16Bala Murugan GIND14462,00,01,02,02,002
17Ganesha Moorthy DIND14462,00,01,02,02,002
21Jha KishorIND14292,00,01,02,02,002
22AFMVakeesh SIND14242,00,01,02,02,002
23Kannan.VIND14132,00,01,02,02,002
26Gowtham RamamoorthyIND14012,00,01,02,02,002
35Raj Kamal SIND13762,00,01,02,02,002
44Durga RwIND13602,00,01,02,02,002
45Siddhesh B UIND13572,00,01,02,02,002
52Deivadharshan UIND13462,00,01,02,02,002
60Shyam Ganesh RIND13262,00,01,02,02,002
64Deepak K RIND13212,00,01,02,02,002
66Tharshan M KIND13172,00,01,02,02,002
67Naveen Kanniyappan SIND13102,00,01,02,02,002
70Anirudh S VIND12972,00,01,02,02,002
82Sujith R SIND12662,00,01,02,02,002
92Harish Karthik ManikandanIND12562,00,01,02,02,002
103Baraneedharan SIND12382,00,01,02,02,002
105Sarvesh Aadityaa RIND12372,00,01,02,02,002
109Moneshraj SIND12242,00,01,02,02,002
110Akshay ArivuIND12232,00,01,02,02,002
121Sivasankaran SansitawIND12152,00,01,02,02,002
143Surendiraa A SathishIND11792,00,01,02,02,002
181Manoj Kumar KIND11232,00,01,02,02,002
215Nikhil RajanIND10722,00,01,02,02,002
237Pooja PrabhakaranwIND10382,00,01,02,02,002
332Kanishka SwIND02,00,01,02,02,002
3233Rohit Sanjay GIND13792,00,01,01,52,002
50Yuvan Kumar SIND13482,00,01,01,52,002
85Adhithya BIND12622,00,01,01,52,002
125Harish GaneshIND12102,00,01,01,52,002
240Kirubhakaran VIND10342,00,01,01,52,002
256Danvanth RIND10032,00,01,01,52,002
385Jaivant RIND15132,00,01,01,51,502
57Dhilip Kumar MIND13342,00,01,01,51,502
73Viswanath. RIND12872,00,01,01,51,502
88Sahithyan DIND12592,00,01,01,51,502
95Baskaran SIND12522,00,01,01,51,502
123Rohith VIND12142,00,01,01,51,502
227Vijayan B YIND10522,00,01,01,51,502
229Mohan P R AnandaIND10472,00,01,01,51,502
481Vasantha Kumar KIND02,00,01,01,51,502
4758Divesh GIND13282,00,01,01,51,002
4810Narayanan JIND14722,00,01,01,01,002
11Sai Kiran G VIND14722,00,01,01,01,002
12Kruthika K RwIND14682,00,01,01,01,002
14Thirunaga Sundaram SIND14552,00,01,01,01,002
15Murali KrishnaIND14482,00,01,01,01,002
24Karthick Narayanan PIND14132,00,01,01,01,002
27Gopichand KIND13922,00,01,01,01,002
28Jaikavin SenthilkumarIND13902,00,01,01,01,002
36Umasankar SIND13762,00,01,01,01,002
38Shanthosh RIND13702,00,01,01,01,002
43Pranav K PIND13622,00,01,01,01,002
49Darshan Sasthaa MIND13482,00,01,01,01,002
59Haridev SIND13272,00,01,01,01,002
61Chandra Prakash SankarIND13252,00,01,01,01,002
62Keerthana BwIND13252,00,01,01,01,002
68Srinivasan VijayaraghavanIND13082,00,01,01,01,002
79Selvaraj MahendranIND12722,00,01,01,01,002
81AFMBenny P CIND12662,00,01,01,01,002
90AIMViswa Sudhakar RepalleIND12582,00,01,01,01,002
94Dillish LIND12532,00,01,01,01,002
97Abinesh TIND12482,00,01,01,01,002
98Vijay Kumar PakkurtiIND12472,00,01,01,01,002
107Lalith R SIND12322,00,01,01,01,002
108ACMMadhavan MIND12262,00,01,01,01,002
112Rishidh Prasanna AIND12222,00,01,01,01,002
116Anirudh BIND12182,00,01,01,01,002
118Mohana Surya VIND12172,00,01,01,01,002
119Ayush Martin SabuIND12162,00,01,01,01,002
126Kavin SatishIND12102,00,01,01,01,002
127Bhuvanesh GIND12092,00,01,01,01,002
130Harini TwIND11992,00,01,01,01,002
134Gokulnath VIND11942,00,01,01,01,002
136Janakiraman RIND11892,00,01,01,01,002
153Sajitha BwIND11642,00,01,01,01,002
156Saravanan ShanmugamIND11602,00,01,01,01,002
170Srinivasa Narayanan V SIND11412,00,01,01,01,002
175Pavan MalleboinaIND11342,00,01,01,01,002
178Praveendar Singh CIND11322,00,01,01,01,002
186Pavithran PIND11162,00,01,01,01,002
214Thirumaalan SIND10732,00,01,01,01,002
224Sricharan ChandrasekharIND10602,00,01,01,01,002
242Prithvi R SIND10292,00,01,01,01,002
354Krunal PanchalIND02,00,01,01,01,002
464Swathi Priyadarshini TwIND02,00,01,01,01,002
9229Venkatesh KIND13882,00,00,50,51,002
115Santhosh VIND12202,00,00,50,51,002
129Abhishek KIND12012,00,00,50,51,002
135Siva Balan GIND11902,00,00,50,51,002
9625Prathesh Kumar RIND14051,50,01,52,51,751
41Allen JonesIND13651,50,01,52,51,751
53Saisarvesh SIND13461,50,01,52,51,751
71Dhamodharan M.IND12921,50,01,52,51,751
111Subramanian RIND12231,50,01,52,51,751
162Anirudh RIND11531,50,01,52,51,751
172Vignesh Kumar Suresh Kumar MIND11391,50,01,52,51,751
221Hayrish Jayaraam SIND10631,50,01,52,51,751
236Tejaswin MIND10391,50,01,52,51,751
255Harish ArunIND10041,50,01,52,51,751
272Allocious Franklin RIND01,50,01,52,51,751
1078Shanmugasundaram G.IND14921,50,01,52,01,751
10848Sundar Rajan RIND13501,50,01,52,01,251
124Abijith SIND12111,50,01,52,01,251
187Pooja VwIND11161,50,01,52,01,251
188Tarun Krishna SIND11141,50,01,52,01,251
207Mridav MIND10821,50,01,52,01,251
212Suraj RIND10791,50,01,52,01,251
218Vijay Sai GIND10671,50,01,52,01,251
220Vishaal Kumar AnandanIND10641,50,01,52,01,251
225Kavishvaran PIND10521,50,01,52,01,251
378Nivetha V SwIND01,50,01,52,01,251
463Susanth B SIND01,50,01,52,01,251
471Tharun Kumar SIND01,50,01,52,01,251
12031Thenamudhan B JIND13831,50,01,52,00,751
32Gowri Shankar AIND13821,50,01,52,00,751
358Lokesh KIND01,50,01,52,00,751
462Suryasiddharth T SIND01,50,01,52,00,751
12439Abinaya AnojanwIND13691,50,01,51,50,751
63Srivatsan SIND13231,50,01,51,50,751
80Dhasarathan KIND12701,50,01,51,50,751
83Babu RIND12631,50,01,51,50,751
87Dipti RwIND12591,50,01,51,50,751
96Saravanan S (1971)IND12491,50,01,51,50,751
101Harish VIND12411,50,01,51,50,751
114Anuchuri Nikhel DattIND12211,50,01,51,50,751
174Ramanan MIND11361,50,01,51,50,751
201Shashindhar Kumar RIND10941,50,01,51,50,751
239Abishek HIND10341,50,01,51,50,751
135142Loganathan KIND11801,50,01,02,01,751
163Sandeep Sudharshan AIND11521,50,01,02,01,751
166Surya RIND11471,50,01,02,01,751
13854Sanjeev S SIND13411,50,01,01,51,251
133Aaryan SharmaIND11941,50,01,01,51,251
14056Sathish Kumar KIND13361,50,01,01,51,001
69Sunder MIND13001,50,01,01,51,001
142117Deepak Shankhar AIND12181,50,01,01,00,751
1437Sriram SIND15041,50,00,51,00,751
51Danish Roy Vinoth KumarIND13461,50,00,51,00,751
55Sanjib Kumar MitraIND13361,50,00,51,00,751
65Naveen R SIND13191,50,00,51,00,751
76Balaji SIND12741,50,00,51,00,751
122Subramanian T.V.IND12151,50,00,51,00,751
184Thiviyasri K AwIND11221,50,00,51,00,751
190Aadhesh NambiIND11111,50,00,51,00,751

Näytä koko lista

Annotaatio:
Vertailu 1: Direct Encounter (The results of the players in the same point group)
Vertailu 2: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)
Vertailu 3: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)
Vertailu 4: Sonneborn-Berger-Tie-Break variable
Vertailu 5: The greater number of victories (variable)