Valliammai FIDE Rated Below 1600 Chess Tournament 2019

Järjestäjä(t)T.Nagar Chess Academy
LiittoIndia ( IND )
TurnausjohtajaA.L. Muthu
PäätuomariIA Ravikumar, R 5025273
Deputy ArbiterFA Nandakumar, Veeraraghavan 46684050
TuomariFA Chopon, Babu .R.K 5086850; FA Basker, P K 25631110; FA Srirenga, Nachiar R 25036173; FA Sunitha, Jain 25036130; FA Ramesh, Sankaran 25662155; Jeganathan, N 25760076; Gayathri, G 25682385; NA Valliammai 25638530; NA Anusuya 25036181; NA Anandhi 25682377;
Bedenkzeit30 min+ 30 sec Increment from move 1
PaikkaAvichi Higher Secondary School, Virugambakkam,No 130 Arcot Road Chennai-600092
Rating calculationKansainvälinen vahvuusluku
Pvm.2019/12/30 - 2020/01/01
Rating-Ø1110
ParienmuodostusohjelmaSwiss-Manager from Heinz HerzogSwiss-Manager turnaustiedosto

Viimeisin päivitys20.01.2020 13:53:24, Creator/Last Upload: r ravikumar

Turnauksen valintaBelow 1600
Parametrivalinta ei yksityiskohtia, Link tournament to the tournament calendar
ListatAloitusranking, Aakkosellinen pelaajaluettelo, Liitto-, peli- ja tittelitilastot, Alphabetical list all groups, Aikataulu
Lopullinen ristitaulukko 9 kierroksen jälkeen, Ristitaulukko aloitusrankingin mukaan
Pöytien paritkrs.1, krs.2, krs.3, krs.4, krs.5, krs.6, krs.7, krs.8, krs.9/9 , ei paria
Tuloslista kierroksen jälkeenkrs.1, krs.2, krs.3, krs.4, krs.5, krs.6, krs.7, krs.8, krs.9
Excel ja tulostusTulosta, Vie Exceliin (.xls), Vie Exceliin (.xlsx), Vie pdf-tiedostoksi

Sijoitukset 1 kierroksen jälkeen

Rk.al.nr.Nimisp.FEDRtgp. TB1  TB2  TB3  TB4  TB5 
11Sriram SureshIND15691,00,00,00,00,001
2Gopinath PIND15571,00,00,00,00,001
5Jaivant RIND15131,00,00,00,00,001
6Bharanidharan NedunchezhianIND15101,00,00,00,00,001
8Shanmugasundaram G.IND14921,00,00,00,00,001
9Sri Harish JIND14731,00,00,00,00,001
10Narayanan JIND14721,00,00,00,00,001
11Sai Kiran G VIND14721,00,00,00,00,001
12Kruthika K RwIND14681,00,00,00,00,001
13Vijayakumar.N.IND14581,00,00,00,00,001
14Thirunaga Sundaram SIND14551,00,00,00,00,001
15Murali KrishnaIND14481,00,00,00,00,001
16Bala Murugan GIND14461,00,00,00,00,001
17Ganesha Moorthy DIND14461,00,00,00,00,001
19Manika KesavanIND14311,00,00,00,00,001
20Vishnu VijayIND14301,00,00,00,00,001
21Jha KishorIND14291,00,00,00,00,001
22AFMVakeesh SIND14241,00,00,00,00,001
23Kannan.VIND14131,00,00,00,00,001
24Karthick Narayanan PIND14131,00,00,00,00,001
25Prathesh Kumar RIND14051,00,00,00,00,001
26Gowtham RamamoorthyIND14011,00,00,00,00,001
27Gopichand KIND13921,00,00,00,00,001
28Jaikavin SenthilkumarIND13901,00,00,00,00,001
29Venkatesh KIND13881,00,00,00,00,001
31Thenamudhan B JIND13831,00,00,00,00,001
32Gowri Shankar AIND13821,00,00,00,00,001
33Rohit Sanjay GIND13791,00,00,00,00,001
35Raj Kamal SIND13761,00,00,00,00,001
36Umasankar SIND13761,00,00,00,00,001
37Subramanian AIND13741,00,00,00,00,001
38Shanthosh RIND13701,00,00,00,00,001
39Abinaya AnojanwIND13691,00,00,00,00,001
40Saravana Vel RIND13681,00,00,00,00,001
41Allen JonesIND13651,00,00,00,00,001
42George DanielIND13641,00,00,00,00,001
43Pranav K PIND13621,00,00,00,00,001
44Durga RwIND13601,00,00,00,00,001
45Siddhesh B UIND13571,00,00,00,00,001
46Akkshat NIND13531,00,00,00,00,001
47Sai Siddharth UIND13521,00,00,00,00,001
48Sundar Rajan RIND13501,00,00,00,00,001
49Darshan Sasthaa MIND13481,00,00,00,00,001
50Yuvan Kumar SIND13481,00,00,00,00,001
52Deivadharshan UIND13461,00,00,00,00,001
53Saisarvesh SIND13461,00,00,00,00,001
57Dhilip Kumar MIND13341,00,00,00,00,001
58Divesh GIND13281,00,00,00,00,001
59Haridev SIND13271,00,00,00,00,001
60Shyam Ganesh RIND13261,00,00,00,00,001
61Chandra Prakash SankarIND13251,00,00,00,00,001
62Keerthana BwIND13251,00,00,00,00,001
63Srivatsan SIND13231,00,00,00,00,001
64Deepak K RIND13211,00,00,00,00,001
66Tharshan M KIND13171,00,00,00,00,001
67Naveen Kanniyappan SIND13101,00,00,00,00,001
68Srinivasan VijayaraghavanIND13081,00,00,00,00,001
70Anirudh S VIND12971,00,00,00,00,001
71Dhamodharan M.IND12921,00,00,00,00,001
72Sheik Saleem DIND12901,00,00,00,00,001
73Viswanath. RIND12871,00,00,00,00,001
75Shreya KwIND12791,00,00,00,00,001
79Selvaraj MahendranIND12721,00,00,00,00,001
80Dhasarathan KIND12701,00,00,00,00,001
81AFMBenny P CIND12661,00,00,00,00,001
82Sujith R SIND12661,00,00,00,00,001
83Babu RIND12631,00,00,00,00,001
85Adhithya BIND12621,00,00,00,00,001
86Murali RanganathanIND12611,00,00,00,00,001
87Dipti RwIND12591,00,00,00,00,001
88Sahithyan DIND12591,00,00,00,00,001
89Shreesha MwIND12591,00,00,00,00,001
90AIMViswa Sudhakar RepalleIND12581,00,00,00,00,001
92Harish Karthik ManikandanIND12561,00,00,00,00,001
93Ahmed Anees B.IND12531,00,00,00,00,001
94Dillish LIND12531,00,00,00,00,001
95Baskaran SIND12521,00,00,00,00,001
96Saravanan S (1971)IND12491,00,00,00,00,001
97Abinesh TIND12481,00,00,00,00,001
98Vijay Kumar PakkurtiIND12471,00,00,00,00,001
99Aravindhan ChakravarthyIND12441,00,00,00,00,001
101Harish VIND12411,00,00,00,00,001
102Kavin BIND12401,00,00,00,00,001
103Baraneedharan SIND12381,00,00,00,00,001
105Sarvesh Aadityaa RIND12371,00,00,00,00,001
106Kanish Kumar RIND12351,00,00,00,00,001
107Lalith R SIND12321,00,00,00,00,001
108ACMMadhavan MIND12261,00,00,00,00,001
109Moneshraj SIND12241,00,00,00,00,001
110Akshay ArivuIND12231,00,00,00,00,001
111Subramanian RIND12231,00,00,00,00,001
112Rishidh Prasanna AIND12221,00,00,00,00,001
113Sivaram AmbikasaranIND12221,00,00,00,00,001
114Anuchuri Nikhel DattIND12211,00,00,00,00,001
115Santhosh VIND12201,00,00,00,00,001
116Anirudh BIND12181,00,00,00,00,001
117Deepak Shankhar AIND12181,00,00,00,00,001
118Mohana Surya VIND12171,00,00,00,00,001
119Ayush Martin SabuIND12161,00,00,00,00,001
120Bhuvan Ghanesh A VIND12161,00,00,00,00,001
121Sivasankaran SansitawIND12151,00,00,00,00,001
123Rohith VIND12141,00,00,00,00,001
125Harish GaneshIND12101,00,00,00,00,001
126Kavin SatishIND12101,00,00,00,00,001
127Bhuvanesh GIND12091,00,00,00,00,001
128Dananjey PrabuIND12041,00,00,00,00,001
129Abhishek KIND12011,00,00,00,00,001
130Harini TwIND11991,00,00,00,00,001
132Kumar T VIND11961,00,00,00,00,001
133Aaryan SharmaIND11941,00,00,00,00,001
134Gokulnath VIND11941,00,00,00,00,001
135Siva Balan GIND11901,00,00,00,00,001
136Janakiraman RIND11891,00,00,00,00,001
137Ranjith DhanajeyanIND11881,00,00,00,00,001
138Jayanth BIND11861,00,00,00,00,001
139Mohanasundharam SIND11841,00,00,00,00,001
140Rajini KIND11821,00,00,00,00,001
142Loganathan KIND11801,00,00,00,00,001
143Surendiraa A SathishIND11791,00,00,00,00,001
144Adithya Verman K MurugesanIND11781,00,00,00,00,001
145Naveen Kumar KIND11781,00,00,00,00,001
146Karthikeyan SakthivelIND11741,00,00,00,00,001
147Karthikeyan K SIND11731,00,00,00,00,001
148Gautham AIND11701,00,00,00,00,001
149Karthik Sriram BIND11681,00,00,00,00,001
150Ponnu Durai ThangapandiIND11671,00,00,00,00,001
151Sreeja VarshiniwIND11671,00,00,00,00,001
152Sajin KIND11661,00,00,00,00,001
153Sajitha BwIND11641,00,00,00,00,001
155Balaji Suyam PrakasamIND11611,00,00,00,00,001
156Saravanan ShanmugamIND11601,00,00,00,00,001
157Keshavardhan PIND11591,00,00,00,00,001
158Sri Gnana Saravan NIND11591,00,00,00,00,001
159Meenakshi PalaniappanwIND11581,00,00,00,00,001
160Harishna SriwIND11561,00,00,00,00,001
161Praveenkumar KIND11561,00,00,00,00,001
162Anirudh RIND11531,00,00,00,00,001
163Sandeep Sudharshan AIND11521,00,00,00,00,001
164Sreeman AIND11501,00,00,00,00,001
165HamsavalliwIND11491,00,00,00,00,001
166Surya RIND11471,00,00,00,00,001
167Jaikeerthi RIND11461,00,00,00,00,001
168Nikesh KIND11461,00,00,00,00,001
169Rajchinna SingaravelanwIND11461,00,00,00,00,001
170Srinivasa Narayanan V SIND11411,00,00,00,00,001
171Hari Sakthivel RIND11401,00,00,00,00,001
172Vignesh Kumar Suresh Kumar MIND11391,00,00,00,00,001
174Ramanan MIND11361,00,00,00,00,001
175Pavan MalleboinaIND11341,00,00,00,00,001
177Samba Siva Rao GorantlaIND11331,00,00,00,00,001

Näytä koko lista

Annotaatio:
Vertailu 1: Direct Encounter (The results of the players in the same point group)
Vertailu 2: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)
Vertailu 3: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)
Vertailu 4: Sonneborn-Berger-Tie-Break variable
Vertailu 5: The greater number of victories (variable)