3. Qualifikationsturnier U14 vom 17. - 19.1.2020 in Luzern

Viimeisin päivitys19.01.2020 17:51:27, Creator: dssp2015,Last Upload: markus klauser

Turnauksen valintaU10, U12, U14, U16+Open
LinkitJärjestäjän virallinen kotisivu, Link tournament to the tournament calendar
Parametrivalinta näytä turnauksen yksityiskohdat
ListatAloitusranking, Aakkosellinen pelaajaluettelo, Liitto-, peli- ja tittelitilastot, Alphabetical list all groups, Aikataulu
Lopullinen ristitaulukko 5 kierroksen jälkeen, Ristitaulukko aloitusrankingin mukaan
Pöytien paritkrs.1, krs.2, krs.3, krs.4, krs.5/5 , ei paria
Tuloslista kierroksen jälkeenkrs.1, krs.2, krs.3, krs.4, krs.5
Excel ja tulostusTulosta, Vie Exceliin (.xls), Vie Exceliin (.xlsx), Vie pdf-tiedostoksi

Aloitusranking

NrNimiFEDRtgsp.Kerho/Kaupunki
1Mamalis ProkopiosGRE2025Baden Sg
2Collin Moritz ValentinSUI1969Dssp
3Kostov KyrillBUL1963Genève Club
4Papaux SteveSUI1930Echallens
5Erne RaphaelSUI1844Neuchâtel Ce
6Shatil ShirISR1839Vevey Club
7Gemelli RomainSUI1836Nyon
8ACMAnand AryanSUI1821Baden Sg
9Zargarov MikayelSUI1774Payerne
10Jünger JonaSUI1762Zürich Chess4kids
11Palmonella ValentinSUI1756Lausanne Grand Echiquier
12Hoang TommySUI1740Vevey Club
13Weissenhofer JonasLIE1725Triesen Sc
14Zweifel GavinSUI1715Zug
15AFMZafeiridis AthanasiosGRE1709Bern Schwarz-Weiss
16Doetsch-Thaler NicosSUI1706Riehen Schachgesellschaft
17Hüseynova GülüzarSUI1706wGlarus
18Budinski NoahSUI1682Dssp
19Knapp YanikSUI1677Dssp
20Hirzel CédricSUI1669Winterthur Sg
21Kasipour Azbari Seyed ArvinIRI1668Riehen Schachgesellschaft
22Rappazzo JohannesSUI1663Zürich Chess4kids
23Sosnovski NikitaSUI1663Wohlen (Ag)
24Martinkova MagdalenaCZE1629wGenève Club
25Waser TimonSUI1613Cham
26Wehrli MauroSUI1612Dssp
27Isufi ElisaALB1609wZürich Chess4kids
28Spicher LuzianSUI1587Bern Sk
29Hirzel RobinSUI1566Winterthur Sg
30Flury LuisSUI1561Bern Schwarz-Weiss
31Beyeler LiloSUI1525wDssp
32Saminskij DavidSUI1525Zürich Sg
33Sidler AlainSUI1523Dssp
34Bangerter DariaSUI1516wZürich Réti Ask
35Gendre ArthurSUI1486Payerne
36Thommen TobiasSUI1485Dssp
37Heron AndrewLIE1480Triesen Sc
38Züllig FlavianSUI1475Dssp
39Schellenberg SimonSUI1457Pfäffikon (Zh)
40Schläpfer LisanneSUI1418wDssp
41Hesse RaphaelSUI1417Winterthur Sg
42Schmidt TimoSUI1379Dssp
43Lorenz Yola FelizitasSUI1362wZürich Chess4kids
44Fischer RheaSUI1326wDssp
45Thillaivasan NicholasSUI1295Genève Bois-Gentil
46Noir EmmanuelSUI1285La Garde Du Roi
47Hofer DarioSUI1284Solothurn Sk
48Brait SophiaSUI1269wRiehen Schachgesellschaft
49Glanc EliasSUI1267Schachklub Markus Regez
50Kurapov DenisSUI1262Gonzen
51Oberer LucSUI1257Dssp
52Gallmann AureliusSUI1222Dssp
53Lutz SamuelSUI1217Gonzen
54Walzer MajaSUI1202wScuola Scacchi Collegio Papio
55Schinca AlessioSUI1200Dssp
56Kocan MalikSUI1198Dssp
57Gorlezza TheoSUI1185Dssp
58Ziebell EliasSUI1183Dssp
59Stutz BasilSUI1177Dssp
60Camenzind MarcoSUI1140Zugerland Chessmates Sk
61Buess YannickSUI1124Dssp
62Flammer TobiasSUI0Niederlenz
63Hemme-Unger GeorgSUI0Dssp
64Tazedakis AndreasSUI0Cham
Advertisement