3. Qualifikationsturnier U10 vom 17. - 19.1.2020 in Luzern

Viimeisin päivitys19.01.2020 16:33:36, Creator: dssp2015,Last Upload: markus klauser

Turnauksen valintaU10, U12, U14, U16+Open
LinkitJärjestäjän virallinen kotisivu, Link tournament to the tournament calendar
Parametrivalinta näytä turnauksen yksityiskohdat
ListatAloitusranking, Aakkosellinen pelaajaluettelo, Liitto-, peli- ja tittelitilastot, Alphabetical list all groups, Aikataulu
Lopullinen ristitaulukko 7 kierroksen jälkeen, Ristitaulukko aloitusrankingin mukaan
Pöytien paritkrs.1, krs.2, krs.3, krs.4, krs.5, krs.6, krs.7/7 , ei paria
Tuloslista kierroksen jälkeenkrs.1, krs.2, krs.3, krs.4, krs.5, krs.6, krs.7
Excel ja tulostusTulosta, Vie Exceliin (.xls), Vie Exceliin (.xlsx), Vie pdf-tiedostoksi

Sijoitukset 2 kierroksen jälkeen

Rk.al.nr.Nimisp.FEDRtgKerho/Kaupunkip. TB1  TB2 
173Ghisla IreneoSUI0Bellinzona2,02,05,5
29Begdullayev TamerlanSUI1414Dssp2,02,04,5
14Chockalingam VishakSUI1364Dssp2,02,04,5
55Saminskij MironSUI1172Zürich Sg2,02,04,5
51Federer ColinSUI1579Zürich Chess4kids2,02,04,0
2AFMVan Aepelen NikolaiSUI1547Dssp2,02,04,0
3Mattenberger DominikSUI1540Dssp2,02,04,0
5Shatil OrwISR1466Vevey Club2,02,04,0
7Pfaltz MaximilianSUI1450Zürich Chess4kids2,02,04,0
8Clermont AndreasSUI1425Dssp2,02,04,0
10Brain AkselNOR1406Dssp2,02,04,0
12Navarini VincentSUI1378Dssp2,02,04,0
1366Malkhasyan GoharwSUI1055Zürich Wollishofen2,02,03,5
1427Bros MariawSUI1287Dssp2,01,55,5
1578Kanana ZiadSUI0Bern Sk2,01,55,0
1687Zurlinden Florian JakobSUI0Luzern Tribschen2,01,54,5
1717Saminskij JanSUI1330Zürich Chess4kids2,01,06,0
20Karolinskiy BenjaminSUI1312Dssp2,01,06,0
1929Aeschbacher DimitriFRA1275Dssp2,01,05,5
2011Hochreutener JonasSUI1399Zürich Chess4kids2,01,05,0
2136Sosnovski AleksSUI1227Wohlen (Ag)1,52,53,5
2215Ingielewicz TomaszSUI1356Dssp1,52,05,0
2316Jordan TheodorSUI1346Zürich Chess4kids1,03,03,0
244Schellenberg PascalSUI1479Pfäffikon (Zh)1,03,02,5
2540Krokowski-Bednarz LeonSUI1215Zürich Chess4kids1,03,02,0
83Rastogi AryanSUI0Zürich Chess4kids1,03,02,0
2713Zerdillas-Herrera KarmenwSUI1369Zürich Chess4kids1,02,54,5
51Michlmayr TeoSUI1187Zürich Chess4kids1,02,54,5
2930Bünül Deniz RonnySUI1247Dssp1,02,53,5
3018Speerli MariawSUI1318Zugerland Chessmates Sk1,02,53,0
41Aravind AvyuktSUI1207Zürich Chess4kids1,02,53,0
326Akinkhov MikhailSUI1452Dssp1,02,52,5
3350Munjal SparshSUI1193Dssp1,02,05,0
3421Berenguier MaximeSUI1306Genève Club1,02,04,5
44Gregor ElenawSUI1200Zürich Chess4kids1,02,04,5
3619Rough IlyasSUI1313Zürich Chess4kids1,02,04,0
22Domschke MischaSUI1299Cham1,02,04,0
24Dacher JevgenySUI1297Dssp1,02,04,0
25Bühler DominicSUI1294Dssp1,02,04,0
26Ineichen PiusSUI1291Winterthur Sg1,02,04,0
28Von Krogh DenizSUI1280Zürich Chess4kids1,02,04,0
31Tomashyk OskarSUI1247Zürich Chess4kids1,02,04,0
32Marxer ConstantinLIE1245Triesen Sc1,02,04,0
33Jordan ChristinawSUI1244Zürich Chess4kids1,02,04,0
37Cavigelli JonasSUI1221Zürich Sg1,02,04,0
43Dubler MatthisSUI1206Dssp1,02,04,0
45Tahedl NinoSUI1200Ksc Rupperswil Ag1,02,04,0
47Stötzel MichelSUI1197Dssp1,02,04,0
49Terekhov MaximSUI1195Genève Ecole D'echecs1,02,04,0
52Parmelin AxelSUI1180La Garde Du Roi1,02,04,0
54Prunescu DarisieSUI1173La Garde Du Roi1,02,04,0
56Martinkova KlarawSUI1168Genève Ecole D'echecs1,02,04,0
5342Oppenhoff BenSUI1207Dssp1,02,03,5
5435Kinsey LucasSUI1231Schachklub Markus Regez1,02,03,0
5580Palmonella LucaSUI0Lausanne Grand Echiquier1,01,55,5
5623Kostov TroyanSUI1298Genève Club1,01,54,0
5781Pfaltz NiklasSUI0Zürich Chess4kids1,01,52,5
5838Turner-Fung ConallSUI1219Dssp1,01,06,0
85Thiessen TheoSUI0La Garde Du Roi1,01,06,0
6046Wilhelm MarcoSUI1200Cham1,01,05,0
58Sawhney HridhaanSUI1165Zürich Chess4kids1,01,05,0
6286Wölfle MadlainawSUI0KSC Meggen1,01,03,5
6334Bhingare JoshuaSUI1243Zürich Chess4kids0,52,53,0
70Blättler EliaSUI0Luzern Tribschen0,52,53,0
84Satishkumar SuryawSUI0Dssp0,52,53,0
6639Dück SebastianSUI1216Zürich Chess4kids0,51,55,0
48Hillenbrand MilasSUI1196Dssp0,51,55,0
61Meichsner OrellSUI1100Dssp0,51,55,0
6972Cavadini TommasoSUI0Zürich Chess4kids0,03,03,0
7053Nikolaisen NorawSUI1173Dssp0,03,02,5
7159Begdullayeva KarinawSUI1162Ksc Basel0,03,02,0
63Magerman EricSUI1073Dssp0,03,02,0
7364Mc Ferran HadrianSUI1070Dssp0,02,54,0
7457Heinzer NeilSUI1165Zürich Chess4kids0,02,53,5
7560Stöckli KatewSUI1147Dssp0,02,52,5
77Jespersen WilhelmSUI0Dssp0,02,52,5
7765Bros AleksandrawSUI1060Dssp0,02,04,0
67Casucci LuanawSUI1018Ksc Zollikerberg Zh0,02,04,0
69Bazavan DavidSUI0Zürich Chess4kids0,02,04,0
71Cavadini AlicewSUI0Zürich Chess4kids0,02,04,0
74Huber EricSUI0Zürich Chess4kids0,02,04,0
75Hückstädt JoshuaSUI0Zürich Chess4Kids0,02,04,0
76Infanger PhilipSUI0KSC-Luzern0,02,04,0
79Mc Ferran AlexanderSUI00,02,04,0
8562Imhasly EliasSUI1096Dssp0,02,03,5
8668Aregger NandoSUI0Dssp0,02,03,0
82Posch JonasSUI0Brugg0,02,03,0

Annotaatio:
Vertailu 1: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)
Vertailu 2: Sum Buchholz-Tie Break variable

Advertisement