3. Qualifikationsturnier U10 vom 17. - 19.1.2020 in Luzern

Viimeisin päivitys19.01.2020 16:33:36, Creator: dssp2015,Last Upload: markus klauser

Turnauksen valintaU10, U12, U14, U16+Open
LinkitJärjestäjän virallinen kotisivu, Link tournament to the tournament calendar
Parametrivalinta näytä turnauksen yksityiskohdat
ListatAloitusranking, Aakkosellinen pelaajaluettelo, Liitto-, peli- ja tittelitilastot, Alphabetical list all groups, Aikataulu
Lopullinen ristitaulukko 7 kierroksen jälkeen, Ristitaulukko aloitusrankingin mukaan
Pöytien paritkrs.1, krs.2, krs.3, krs.4, krs.5, krs.6, krs.7/7 , ei paria
Tuloslista kierroksen jälkeenkrs.1, krs.2, krs.3, krs.4, krs.5, krs.6, krs.7
Excel ja tulostusTulosta, Vie Exceliin (.xls), Vie Exceliin (.xlsx), Vie pdf-tiedostoksi

Sijoitukset 1 kierroksen jälkeen

Rk.al.nr.Nimisp.FEDRtgKerho/Kaupunkip. TB1  TB2 
11Federer ColinSUI1579Zürich Chess4kids1,00,01,0
2AFMVan Aepelen NikolaiSUI1547Dssp1,00,01,0
3Mattenberger DominikSUI1540Dssp1,00,01,0
4Schellenberg PascalSUI1479Pfäffikon (Zh)1,00,01,0
5Shatil OrwISR1466Vevey Club1,00,01,0
6Akinkhov MikhailSUI1452Dssp1,00,01,0
7Pfaltz MaximilianSUI1450Zürich Chess4kids1,00,01,0
8Clermont AndreasSUI1425Dssp1,00,01,0
9Begdullayev TamerlanSUI1414Dssp1,00,01,0
10Brain AkselNOR1406Dssp1,00,01,0
11Hochreutener JonasSUI1399Zürich Chess4kids1,00,01,0
12Navarini VincentSUI1378Dssp1,00,01,0
14Chockalingam VishakSUI1364Dssp1,00,01,0
15Ingielewicz TomaszSUI1356Dssp1,00,01,0
16Jordan TheodorSUI1346Zürich Chess4kids1,00,01,0
17Saminskij JanSUI1330Zürich Chess4kids1,00,01,0
18Speerli MariawSUI1318Zugerland Chessmates Sk1,00,01,0
19Rough IlyasSUI1313Zürich Chess4kids1,00,01,0
20Karolinskiy BenjaminSUI1312Dssp1,00,01,0
21Berenguier MaximeSUI1306Genève Club1,00,01,0
22Domschke MischaSUI1299Cham1,00,01,0
24Dacher JevgenySUI1297Dssp1,00,01,0
25Bühler DominicSUI1294Dssp1,00,01,0
26Ineichen PiusSUI1291Winterthur Sg1,00,01,0
27Bros MariawSUI1287Dssp1,00,01,0
28Von Krogh DenizSUI1280Zürich Chess4kids1,00,01,0
29Aeschbacher DimitriFRA1275Dssp1,00,01,0
31Tomashyk OskarSUI1247Zürich Chess4kids1,00,01,0
32Marxer ConstantinLIE1245Triesen Sc1,00,01,0
33Jordan ChristinawSUI1244Zürich Chess4kids1,00,01,0
35Kinsey LucasSUI1231Schachklub Markus Regez1,00,01,0
36Sosnovski AleksSUI1227Wohlen (Ag)1,00,01,0
37Cavigelli JonasSUI1221Zürich Sg1,00,01,0
40Krokowski-Bednarz LeonSUI1215Zürich Chess4kids1,00,01,0
41Aravind AvyuktSUI1207Zürich Chess4kids1,00,01,0
55Saminskij MironSUI1172Zürich Sg1,00,01,0
66Malkhasyan GoharwSUI1055Zürich Wollishofen1,00,01,0
73Ghisla IreneoSUI0Bellinzona1,00,01,0
78Kanana ZiadSUI0Bern Sk1,00,01,0
83Rastogi AryanSUI0Zürich Chess4kids1,00,01,0
87Zurlinden Florian JakobSUI0Luzern Tribschen1,00,01,0
4239Dück SebastianSUI1216Zürich Chess4kids0,50,50,5
84Satishkumar SuryawSUI0Dssp0,50,50,5
4413Zerdillas-Herrera KarmenwSUI1369Zürich Chess4kids0,01,00,0
23Kostov TroyanSUI1298Genève Club0,01,00,0
30Bünül Deniz RonnySUI1247Dssp0,01,00,0
34Bhingare JoshuaSUI1243Zürich Chess4kids0,01,00,0
38Turner-Fung ConallSUI1219Dssp0,01,00,0
42Oppenhoff BenSUI1207Dssp0,01,00,0
43Dubler MatthisSUI1206Dssp0,01,00,0
44Gregor ElenawSUI1200Zürich Chess4kids0,01,00,0
45Tahedl NinoSUI1200Ksc Rupperswil Ag0,01,00,0
46Wilhelm MarcoSUI1200Cham0,01,00,0
47Stötzel MichelSUI1197Dssp0,01,00,0
48Hillenbrand MilasSUI1196Dssp0,01,00,0
49Terekhov MaximSUI1195Genève Ecole D'echecs0,01,00,0
50Munjal SparshSUI1193Dssp0,01,00,0
51Michlmayr TeoSUI1187Zürich Chess4kids0,01,00,0
52Parmelin AxelSUI1180La Garde Du Roi0,01,00,0
53Nikolaisen NorawSUI1173Dssp0,01,00,0
54Prunescu DarisieSUI1173La Garde Du Roi0,01,00,0
56Martinkova KlarawSUI1168Genève Ecole D'echecs0,01,00,0
57Heinzer NeilSUI1165Zürich Chess4kids0,01,00,0
58Sawhney HridhaanSUI1165Zürich Chess4kids0,01,00,0
59Begdullayeva KarinawSUI1162Ksc Basel0,01,00,0
60Stöckli KatewSUI1147Dssp0,01,00,0
61Meichsner OrellSUI1100Dssp0,01,00,0
62Imhasly EliasSUI1096Dssp0,01,00,0
63Magerman EricSUI1073Dssp0,01,00,0
64Mc Ferran HadrianSUI1070Dssp0,01,00,0
65Bros AleksandrawSUI1060Dssp0,01,00,0
67Casucci LuanawSUI1018Ksc Zollikerberg Zh0,01,00,0
68Aregger NandoSUI0Dssp0,01,00,0
69Bazavan DavidSUI0Zürich Chess4kids0,01,00,0
70Blättler EliaSUI0Luzern Tribschen0,01,00,0
71Cavadini AlicewSUI0Zürich Chess4kids0,01,00,0
72Cavadini TommasoSUI0Zürich Chess4kids0,01,00,0
74Huber EricSUI0Zürich Chess4kids0,01,00,0
75Hückstädt JoshuaSUI0Zürich Chess4Kids0,01,00,0
76Infanger PhilipSUI0KSC-Luzern0,01,00,0
77Jespersen WilhelmSUI0Dssp0,01,00,0
79Mc Ferran AlexanderSUI00,01,00,0
80Palmonella LucaSUI0Lausanne Grand Echiquier0,01,00,0
81Pfaltz NiklasSUI0Zürich Chess4kids0,01,00,0
82Posch JonasSUI0Brugg0,01,00,0
85Thiessen TheoSUI0La Garde Du Roi0,01,00,0
86Wölfle MadlainawSUI0KSC Meggen0,01,00,0

Annotaatio:
Vertailu 1: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)
Vertailu 2: Sum Buchholz-Tie Break variable

Advertisement