Dreikönigsturnier 2020 - 4er Mannschaftsblitzturnier des SK Austria Wien

Viimeisin päivitys06.01.2020 16:24:39, Creator/Last Upload: schwab rene (s.c.donaustadt)

LinkitJärjestäjän virallinen kotisivu, Lataa kutsu, Change Calendar-Link
Parametrivalinta näytä turnauksen yksityiskohdat
ListatRistitaulukko, Rankingtaulukko, Pelaajaluettelo aloitusrankingin mukaan, Aakkosellinen pelaajaluettelo, Aikataulu
Kokoonpano ja tulokset, Joukkuekokoonpano ilman kierrostuloksia, Joukkueiden parit, kaikki kierrokset
Pöytien paritkrs.1, krs.2, krs.3, krs.4, krs.5, krs.6, krs.7, krs.8, krs.9, krs.10, krs.11, krs.12, krs.13, krs.14, krs.15, krs.16, krs.17
Parhaat pelaajatpisteiden mukaan
Parhaat pelaajatpisteiden mukaan
Excel ja tulostusTulosta, Vie Exceliin (.xls), Vie Exceliin (.xlsx), Vie pdf-tiedostoksi

Kokoonpano ja tulokset

  1. Austria 1 (RtgKa.:2346, TB1: 55 / TB2: 29)
pö.NimiRtgFEDTyp1234567891011121314151617p.Pe.RtgKa.
1CMBauer Thomas2386AUTU25110½111100011110111,5172128
2FMStaudner Oliver Mag.2429AUTS50+1½0111111111111115,5172059
3IMHangweyrer Manfred2389AUTS5011011111½½111111115,0171900
4FMPöcksteiner Johann2178AUTS6011011½11010111½1113,0171884
  2. Morenda Brno (RtgKa.:2246, TB1: 52,5 / TB2: 28)
pö.NimiRtgFEDTyp1234567891011121314151617p.Pe.RtgKa.
1GMPolak Tomas2439CZE½111111111111+11½16,0172101
2IMPisk Petr2305CZE01½110½110111½11112,5172080
3FMHolemar David2342CZE1111111½1½111½11½15,0171908
4Vavra Michal1899CZE011011½0101½100109,0171890
  3. Tschaturanga (RtgKa.:2255, TB1: 48 / TB2: 26)
pö.NimiRtgFEDTyp1234567891011121314151617p.Pe.RtgKa.
1GMBeim Valeri2502AUTS60011111111½½11----11,0172134
2FMSadilek Peter2292AUT-111110011011½11112,5172059
3Devine Christopher2112NED01110½1011111½11113,0171922
4CMNeff Gregor Ing.2112AUT011½011011001111111,5171878
  4. KSC Komarno (RtgKa.:2128, TB1: 45,5 / TB2: 25)
pö.NimiRtgFEDTyp1234567891011121314151617p.Pe.RtgKa.
1FMJakab Bela2235SVKU1810111110111½110½113,0172137
2Janko Zoltan2214SVK10½11½10011½1101111,5172085
3Balogh Peter2128SVKU251011½001111½½101111,5171915
4Goth Gabriel1934SVK½0110010½10½½111½9,5171888
  5. The Tapolca Team (RtgKa.:2144, TB1: 45 / TB2: 25)
pö.NimiRtgFEDTyp1234567891011121314151617p.Pe.RtgKa.
1Margl Roland2279HUNU2501½½1101½1½½11½1½11,5172134
2IMIstvandi Lajos2246HUNS50110111½1111½1011½13,5172061
3Juhasz Judit2023HUNU181110½100010½1111111,0171927
4Presznyak Istvan2029HUNS50010001½½½01½110119,0171882
  6. SCD I (RtgKa.:2225, TB1: 44,5 / TB2: 26)
pö.NimiRtgFEDTyp1234567891011121314151617p.Pe.RtgKa.
1IMKummer Helmut2194AUTS50½1100000110111½½19,5172139
2FMPingitzer Harald2408AUT10010½110½101101110,0172074
3NMSchwab Rene Mag.(Fh)2168AUTS5001½1111½½011100½111,0171918
4FMHechl Gerald Mag.2129AUT1101111110101111114,0171877
  7. #batumi2018 (RtgKa.:2128, TB1: 41 / TB2: 23)
pö.NimiRtgFEDTyp1234567891011121314151617p.Pe.RtgKa.
1WFMFröwis Annika2187AUT110001000100100106,0172139
2WFMTrippold Denise2054AUTU25001010111011000119,0172094
3WIMExler Veronika2161AUT0110101101101101111,0171914
4WIMNewrkla Katharina2111AUT11111111½11111½1015,0171888
  8. Chickennuggets (RtgKa.:2079, TB1: 37 / TB2: 21)
pö.NimiRtgFEDTyp1234567891011121314151617p.Pe.RtgKa.
1IMHuber Martin Christian2369AUTU251101½10111110111½13,0172129
2Schwab Lukas2203AUTU2511½11½11010½011½½11,5172063
3Wu Min1938AUTU250000½000½101001105,0171932
4Konecny Sophie1805AUTU18010½01011100001107,5171896
  9. Adlerhof (RtgKa.:2130, TB1: 36 / TB2: 17)
pö.NimiRtgFEDTyp1234567891011121314151617p.Pe.RtgKa.
1MKSchwaninger Wolfgang2213AUTS60001000001100011½½6,0172138
2NMKreindl Helmut2160AUTS60010000101110011018,0172088
3MKLenz Alarich2156AUTS501001½01½½110½10½19,5171914
4Petschar Hans Dr.1989AUTS6010111½1111½1½-10112,5171907
  10. SK Hietzing (RtgKa.:1908, TB1: 29 / TB2: 14)
pö.NimiRtgFEDTyp1234567891011121314151617p.Pe.RtgKa.
1FMTodor Razvan2081AUT1001½000½0100100½5,5172146
2Belke Frank Dr.2251GERS50100110011½0½110008,0172083
3Mayer Peter1769AUTS50000½1½100100010005,0171937
4Pilshofer Paul1532AUTU18101½100111110110010,5171922
  11. Chaos Krems (RtgKa.:1791, TB1: 29 / TB2: 11)
pö.NimiRtgFEDTyp1234567891011121314151617p.Pe.RtgKa.
1NMHansen Kay2143AUTS6010000101½0110001½7,0172142
2Demircan Sükrü2096AUT111001000001010107,0172092
3Nedoma Robert Dr.0AUTS501000½10½100½1010½7,0171982
4Huber Mario2125AUTS5011½½10000001100118,0171877
  12. Austria 2 (RtgKa.:2034, TB1: 28 / TB2: 15)
pö.NimiRtgFEDTyp1234567891011121314151617p.Pe.RtgKa.
1Herman Diego2107ARG10½11001½½01101019,5172144
2Wagner Gregor2069AUT001111011000101½08,5172094
3Pernerstorfer Johannes1969AUTS60100010000001011005,0171925
4FMRoth Peter1959AUTS600100001010000014,0151920
5Steiner Johann Mag.1990AUTS50101,021722
  13. SCD Senioren (RtgKa.:1911, TB1: 27,5 / TB2: 13)
pö.NimiRtgFEDTyp1234567891011121314151617p.Pe.RtgKa.
1Hofbauer Peter1983AUTS501100½0½0½0½0100+06,0172130
2MKFelkel Gernot1961AUTS60001001000010100004,0172100
3Brüll Georg Mag.1882AUTS5011½½½1011010100008,5171930
4Komarek Ludwig1816AUTS60101½1011½01½1000½9,0171895
  14. Maroltinger Mix (RtgKa.:1917, TB1: 27,5 / TB2: 10)
pö.NimiRtgFEDTyp1234567891011121314151617p.Pe.RtgKa.
1Stichlberger Martin Dr.2079AUTS600011½011½01½0½11+10,0172124
2Stichlberger Tim1761AUTU1801000½0100010½1005,0172112
3Faderbauer Noah1911AUTU18011001011001001007,0171928
4Baumgartner Martin DDr.DI.1916AUTS60½1½0000001½1001005,5171889
  15. Anonymous (RtgKa.:1825, TB1: 21,5 / TB2: 8)
pö.NimiRtgFEDTyp1234567891011121314151617p.Pe.RtgKa.
1Hechl Fabian1808AUTU180010101000000½+½05,0172141
2Cabala Nathan1869AUTU1801100½1000000½0004,0172105
3Filek Mattias1814AUTU2500110½11½1000100½7,5171934
4Grzywacz Phillip1809AUTU18000½011½0100010005,0171897
  16. Austria 3 (RtgKa.:1823, TB1: 18 / TB2: 6)
pö.NimiRtgFEDTyp1234567891011121314151617p.Pe.RtgKa.
1Enkhjargal Budjav2026GER010000110000001015,0172149
2Posselt Clemens1775AUTU251000000011½1001016,5172111
3Kappel-Novak Niklas1783AUTU2500000001½00000½0½2,5171936
4Shan Peter Yi1708AUTU250000010000010+0014,0171907
  17. The Tapolca Team Young (RtgKa.:1722, TB1: 15,5 / TB2: 8)
pö.NimiRtgFEDTyp1234567891011121314151617p.Pe.RtgKa.
1Bencze Balazs Dominik1782HUNU18000101½00010000003,5172163
2AIMBakos Balazs1925HUNU181110½1000½000005,0152086
3Szoke Kristof1544HUNU180011½1001½00005,0141930
4Bodo Boglarka1635HUNU180000001000001,0121967
5Gergely Daniel1462HUNU1800001000001,0101957
  18. Team Stadlinger (RtgKa.:1627, TB1: 11,5 / TB2: 1)
pö.NimiRtgFEDTyp1234567891011121314151617p.Pe.RtgKa.
1Stadlinger Matthias1745AUTU180010001001½½000004,0172165
2Stadlinger Lea1642AUTU18000000000100000001,0172119
3Stadlinger Lukas1602AUTU1811000000000000½103,5171946
4Stadlinger Manfred1517AUT000110000000001003,0171923
Advertisement