14-th Children Chess Tournament IVIS Cup - Memorial Yordan Stoynov - B Sofia 04-05.01.2020

Viimeisin päivitys05.01.2020 13:52:01, Creator/Last Upload: 2900998 stoynov,ivan ia d

Parametrivalinta näytä turnauksen yksityiskohdat, Link tournament to the tournament calendar
ListatAloitusranking, Aakkosellinen pelaajaluettelo, Liitto-, peli- ja tittelitilastot, Aikataulu
Lopullinen ristitaulukko 7 kierroksen jälkeen, Ristitaulukko aloitusrankingin mukaan
Pöytien paritkrs.1, krs.2, krs.3, krs.4, krs.5, krs.6, krs.7/7 , ei paria
Tuloslista kierroksen jälkeenkrs.1, krs.2, krs.3, krs.4, krs.5, krs.6, krs.7
Excel ja tulostusTulosta, Vie Exceliin (.xls), Vie Exceliin (.xlsx), Vie pdf-tiedostoksi

Ristitaulukko aloitusrankingin mukaan

NrNimiFED1.Rd2.Rd3.Rd4.Rd5.Rd6.Rd7.Rdp.Rk. TB1  TB2  TB3  TB4  TB5 
1Popzafirov DanailBUL 19b1 14w1 6b1 4w1 5b1 3w½ 8w16,510,027,5622,027,75
2Atanasov AleksandarBUL 20w1 11b0 24w1 5b0 28w1 21b1 29w15,060,023,5518,016,00
3ACMTsolov AleksandarBUL 21b1 25w1 8b1 10w1 4b1 1b½ 7w05,530,028,0521,520,75
4Pantev KaloyanBUL 22w1 13b1 11w1 1b0 3w0 29b0 24w14,0120,028,0421,515,50
5Uzunov EmilBUL 23b1 33w1 37b1 2w1 1w0 8b½ 11w15,540,027,5521,021,75
6Slaveva EvaBUL 24w1 17b1 1w0 20b0 11w0 28b1 34w14,0150,025,0418,512,00
7Nikolov BozhidarBUL 25b0 18w1 26b1 14w1 10b1 20w1 3b16,020,022,0616,522,00
8Todorov RayanBUL 27w1 30b1 3w0 37b1 13w1 5w½ 1b04,580,028,0421,515,75
9Grigorov PetarBUL 26b1 37w0 25b1 21w1 20b0 31w1 14b15,070,020,0515,515,50
10Zhelev StefanBUL 28w1 34b1 36w1 3b0 7w0 11b0 37w14,0140,025,0419,011,50
11Arshinkova RalitsaBUL 29b1 2w1 4b0 31w½ 6b1 10w1 5b04,590,027,0421,519,25
12Atanasova TsvetelinaBUL 30w0 36b0 22w0 34b1 32w0 19b0 16w12,0350,018,5215,04,00
13Atanasova TsvetinaBUL 31b1 4w0 27b1 23w1 8b0 33w1 20b15,050,024,0519,517,50
14Byalkov StefanBUL 32w1 1b0 30w1 7b0 35w1 37b1 9w04,0130,026,0419,511,00
15Cale KonstantinBUL 33b0 26w0 18b0 -0 27w- -0 -00,0370,014,5010,50,00
16Damyanov DamyanBUL 34w0 24b0 28w0 32b0 -1 26w0 12b01,0360,015,0012,03,50
17Dimitrov Georgi YBUL 35b1 6w0 31b0 18w1 29b0 30w1 36w14,0180,021,0416,511,00
18Djakov LachezarBUL 36w½ 7b0 15w1 17b0 33b0 25w0 35b12,5290,021,5215,53,75
19Dyurishich BogdanBUL 1w0 27b0 32w1 36b0 34w0 12w1 26b13,0240,020,0313,57,00
20Grigorov MaikalBUL 2b0 29w1 33b1 6w1 9w1 7b0 13w04,0110,029,0423,017,00
21Ivanovskyi IlliaBUL 3w0 28b1 34w1 9b0 30w1 2w0 31b03,0200,026,0320,58,00
22Jolov KristiyanBUL 4b0 31w0 12b1 29w0 25b1 36b0 28w13,0250,019,5315,06,00
23Kirilova HristiyanaBUL 5w0 32b1 35w1 13b0 37w0 34b0 27b13,0230,020,5315,07,00
24Kula MariaBUL 6b0 16w1 2b0 33w0 26b1 35w1 4b03,0220,020,5315,55,00
25Mihaylov BozhidarBUL 7w1 3b0 9w0 28b0 22w0 18b1 30b02,0300,025,0219,08,50
26Mitov LazarBUL 9w0 15b1 7w0 30b0 24w0 16b1 19w02,0310,022,0216,01,00
27Mitova RadoslavaBUL 8b0 19w1 13w0 35b0 15b+ 32b0 23w02,0330,020,5215,53,00
28Mladenov GeorgiBUL 10b0 21w0 16b1 25w1 2b0 6w0 22b02,0320,021,0216,03,00
29Nenova AndzhelikaBUL 11w0 20b0 -1 22b1 17w1 4w1 2b04,0160,024,5319,514,50
30Shipkova KalinaBUL 12b1 8w0 14b0 26w1 21b0 17b0 25w13,0260,019,5315,06,00
31Shterev GeorgiBUL 13w0 22b1 17w1 11b½ 36w1 9b0 21w14,5100,025,0420,015,75
32Stefanov GeorgiBUL 14b0 23w0 19b0 16w1 12b1 27w1 33b03,0280,017,5313,55,00
33Tasev NikolayBUL 15w1 5b0 20w0 24b1 18w1 13b0 32w14,0170,023,0417,58,50
34Todorov RustislavBUL 16b1 10w0 21b0 12w0 19b1 23w1 6b03,0270,019,0315,07,00
35Todorova NikolBUL 17w0 -1 23b0 27w1 14b0 24b0 18w02,0340,019,0115,05,50
36Toshkin StanislavBUL 18b½ 12w1 10b0 19w1 31b0 22w1 17b03,5190,021,0316,59,25
37Valentinova EleonoraBUL -1 9b1 5w0 8w0 23b1 14w0 10b03,0210,026,0220,511,50

Annotaatio:
Vertailu 1: Direct Encounter (The results of the players in the same point group)
Vertailu 2: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)
Vertailu 3: The greater number of victories (variable)
Vertailu 4: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)
Vertailu 5: Sonneborn-Berger-Tie-Break variable

Advertisement