14-th Children Chess Tournament IVIS Cup - Memorial Yordan Stoynov - B Sofia 04-05.01.2020

Viimeisin päivitys05.01.2020 13:52:01, Creator/Last Upload: 2900998 stoynov,ivan ia d

Parametrivalinta näytä turnauksen yksityiskohdat, Link tournament to the tournament calendar
ListatAloitusranking, Aakkosellinen pelaajaluettelo, Liitto-, peli- ja tittelitilastot, Aikataulu
Lopullinen ristitaulukko 7 kierroksen jälkeen, Ristitaulukko aloitusrankingin mukaan
Pöytien paritkrs.1, krs.2, krs.3, krs.4, krs.5, krs.6, krs.7/7 , ei paria
Tuloslista kierroksen jälkeenkrs.1, krs.2, krs.3, krs.4, krs.5, krs.6, krs.7
Excel ja tulostusTulosta, Vie Exceliin (.xls), Vie Exceliin (.xlsx), Vie pdf-tiedostoksi

Lopullinen ristitaulukko 7 kierroksen jälkeen

Rk.NimiFED1.Rd2.Rd3.Rd4.Rd5.Rd6.Rd7.Rdp. TB1  TB2  TB3  TB4  TB5 
1Popzafirov DanailBUL 24b1 13w1 15b1 12w1 4b1 3w½ 8w16,50,027,5622,027,75
2Nikolov BozhidarBUL 30b0 29w1 31b1 13w1 14b1 11w1 3b16,00,022,0616,522,00
3ACMTsolov AleksandarBUL 20b1 30w1 8b1 14w1 12b1 1b½ 2w05,50,028,0521,520,75
4Uzunov EmilBUL 23b1 17w1 21b1 6w1 1w0 8b½ 9w15,50,027,5521,021,75
5Atanasova TsvetinaBUL 10b1 12w0 33b1 23w1 8b0 17w1 11b15,00,024,0519,517,50
6Atanasov AleksandarBUL 11w1 9b0 22w1 4b0 32w1 20b1 16w15,00,023,5518,016,00
7Grigorov PetarBUL 31b1 21w0 30b1 20w1 11b0 10w1 13b15,00,020,0515,515,50
8Todorov RayanBUL 33w1 26b1 3w0 21b1 5w1 4w½ 1b04,50,028,0421,515,75
9Arshinkova RalitsaBUL 16b1 6w1 12b0 10w½ 15b1 14w1 4b04,50,027,0421,519,25
10Shterev GeorgiBUL 5w0 25b1 18w1 9b½ 19w1 7b0 20w14,50,025,0420,015,75
11Grigorov MaikalBUL 6b0 16w1 17b1 15w1 7w1 2b0 5w04,00,029,0423,017,00
12Pantev KaloyanBUL 25w1 5b1 9w1 1b0 3w0 16b0 22w14,00,028,0421,515,50
13Byalkov StefanBUL 28w1 1b0 26w1 2b0 34w1 21b1 7w04,00,026,0419,511,00
14Zhelev StefanBUL 32w1 27b1 19w1 3b0 2w0 9b0 21w14,00,025,0419,011,50
15Slaveva EvaBUL 22w1 18b1 1w0 11b0 9w0 32b1 27w14,00,025,0418,512,00
16Nenova AndzhelikaBUL 9w0 11b0 -1 25b1 18w1 12w1 6b04,00,024,5319,514,50
17Tasev NikolayBUL 37w1 4b0 11w0 22b1 29w1 5b0 28w14,00,023,0417,58,50
18Dimitrov Georgi YBUL 34b1 15w0 10b0 29w1 16b0 26w1 19w14,00,021,0416,511,00
19Toshkin StanislavBUL 29b½ 35w1 14b0 24w1 10b0 25w1 18b03,50,021,0316,59,25
20Ivanovskyi IlliaBUL 3w0 32b1 27w1 7b0 26w1 6w0 10b03,00,026,0320,58,00
21Valentinova EleonoraBUL -1 7b1 4w0 8w0 23b1 13w0 14b03,00,026,0220,511,50
22Kula MariaBUL 15b0 36w1 6b0 17w0 31b1 34w1 12b03,00,020,5315,55,00
23Kirilova HristiyanaBUL 4w0 28b1 34w1 5b0 21w0 27b0 33b13,00,020,5315,07,00
24Dyurishich BogdanBUL 1w0 33b0 28w1 19b0 27w0 35w1 31b13,00,020,0313,57,00
25Jolov KristiyanBUL 12b0 10w0 35b1 16w0 30b1 19b0 32w13,00,019,5315,06,00
26Shipkova KalinaBUL 35b1 8w0 13b0 31w1 20b0 18b0 30w13,00,019,5315,06,00
27Todorov RustislavBUL 36b1 14w0 20b0 35w0 24b1 23w1 15b03,00,019,0315,07,00
28Stefanov GeorgiBUL 13b0 23w0 24b0 36w1 35b1 33w1 17b03,00,017,5313,55,00
29Djakov LachezarBUL 19w½ 2b0 37w1 18b0 17b0 30w0 34b12,50,021,5215,53,75
30Mihaylov BozhidarBUL 2w1 3b0 7w0 32b0 25w0 29b1 26b02,00,025,0219,08,50
31Mitov LazarBUL 7w0 37b1 2w0 26b0 22w0 36b1 24w02,00,022,0216,01,00
32Mladenov GeorgiBUL 14b0 20w0 36b1 30w1 6b0 15w0 25b02,00,021,0216,03,00
33Mitova RadoslavaBUL 8b0 24w1 5w0 34b0 37b+ 28b0 23w02,00,020,5215,53,00
34Todorova NikolBUL 18w0 -1 23b0 33w1 13b0 22b0 29w02,00,019,0115,05,50
35Atanasova TsvetelinaBUL 26w0 19b0 25w0 27b1 28w0 24b0 36w12,00,018,5215,04,00
36Damyanov DamyanBUL 27w0 22b0 32w0 28b0 -1 31w0 35b01,00,015,0012,03,50
37Cale KonstantinBUL 17b0 31w0 29b0 -0 33w- -0 -00,00,014,5010,50,00

Annotaatio:
Vertailu 1: Direct Encounter (The results of the players in the same point group)
Vertailu 2: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)
Vertailu 3: The greater number of victories (variable)
Vertailu 4: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)
Vertailu 5: Sonneborn-Berger-Tie-Break variable

Advertisement