Huom! Palvelimen kuorman laskemiseksi vähennämme hakukoneiden (Google, Yahoo...) skannausta siirtämällä kahta viikkoa vanhemmat (loppupvm) turnaukset seuraavan linkin taakse

Jólaskákmót grunnskóla Reykjavíkur 2019: 8.-10.bekkur

Viimeisin päivitys24.11.2019 18:30:08, Creator/Last Upload: icelandic chess federation

Loppusijoitukset 6 kierroksen jälkeen

Rk.al.nr.JoukkuePe.  +   =   -  TB1  TB2  TB3  TB4 
11Hlíðaskóli A-sveit660020,0120240,5
27Rimaskóli A-sveit650119,5100209,5
32Laugalækjarskóli A-sveit631214,570163,0
410Landakotsskóli A-sveit631212,070104,5
56Rimaskóli Stúlknasveit622211,06093,5
65Réttarholtsskóli A-sveit630310,560102,8
73Laugalækjarskóli B-sveit613210,05096,0
84Foldaskóli A-sveit62049,04093,8
98Breiðholtsskóli A-sveit61149,03083,8
109Laugalækjarskóli C-sveit60064,50044,8

Annotaatio:
Vertailu 1: points (game-points)
Vertailu 2: Matchpoints (2 for wins, 1 for Draws, 0 for Losses)
Vertailu 3: The results of the teams in then same point group according to Matchpoints
Vertailu 4: FIDE-Sonneborn-Berger-Tie-Break