Huom! Palvelimen kuorman laskemiseksi vähennämme hakukoneiden (Google, Yahoo...) skannausta siirtämällä kahta viikkoa vanhemmat (loppupvm) turnaukset seuraavan linkin taakse

2. Wiener Weihnachtsopen 2019 Schnellschach inklusive ASVÖ-LM

Viimeisin päivitys16.12.2019 19:03:39, Creator/Last Upload: wiener schachverband (ta)

Aloitusranking

NrNimiIDFideIDFEDRtgIRtgNsp.TypKerho/Kaupunki
1GMBalinov Ilia1005281610201AUT24482434SK Herndl
2IMAlvir Aco10019114400367AUT23842346S55Sv Pamhagen
3IMSchwabeneder Florian1133741626191AUT23802351TU Wien
4IMSchneider-Zinner Harald1130791604520AUT233323081. SK Ottakring
5NMSchwab Rene Mag.(Fh)1133671600850AUT22522089S55Sc Donaustadt
6NMWanderer Thomas1157671610325AUT22402173EJ. Gleisdorf
7FMHechl Gerald Mag.1048481605674AUT22252199Sc Donaustadt
8NMPichler Michael1107201611208AUT22172218Währinger Sk
9FMMostbauer Florian1095181626671AUT22122259Union Ansfelden
10FMMorgunov Marc1261371640305AUT21822081U18tschaturanga
11MKInsam Heinz1057911601903AUT21622192S55SC Pinggau-Friedberg
12Lovrinovic Christian Mag.1085121609700AUT21562137Sv Pamhagen
13Krpo Sulejman DI1297641645650AUT21442004S60
14Peyrer Konstantin1266291640879AUT21382232U181. Sk Ottakring
15Nolz Tom1099781625985AUT21322156Währinger Sk
16FMTodor Razvan1150261604457AUT21002096SK Hietzing
17Wagner Leopold Franziskus1276761641581GER20931953U18Sk Hietzing
18Scheffknecht Philipp1126401609190AUT20832145TU Wien
19Monschein Wolfgang Dr.1094261609637AUT20502003S60Währing
20CMNeff Gregor Ing.1097821613910AUT20472104Tschaturanga
21Rihtar Gottfried1120051604244AUT20422004S55Amateure
22Pernerstorfer Matthias Johannes Dr.1258121666657AUT02041Sk Raika Eggenburg
23Poysti Nathanael11976524622133GER20352174Währinger Sk
24MKMaly Martin1087111602934AUT20151972SZ Favoriten
25Ruisz Johannes DI1122571614045AUT19851912Sv Pamhagen
26Stadik Wolfgang1139931634100AUT19841947SK Hietzing
27Glaser Gerhard1036701613812AUT19681961Währinger Sk
28Steindl Johannes1207831643266AUT196619141. SK Ottakring
29MKFelkel Gernot1027941608622AUT19621946S60Sc Donaustadt
30Hofbauer Peter1053131602900AUT19601860SC Donaustadt
31Kraupfogel Manfred1074021616927AUT19551834S55Sk Hernals
32Birg Jovan1010001611836AUT19391880S60Sv Stockerau
33Enkhjargal Budjav12843024665614GER19331870SV Stockerau
34Gockner Martin1037201620568AUT19221812Sc Donaustadt
35Riemelmoser Stefan1119741617893AUT19211998Tschaturanga
36Somasundram Jayakumar Ing.1138449900250SRI19151839S60Sk Hernals
37Gurin Cornel1381711668609AUT19141869
38Keim Simon125354845612ITA19091807
39Kamptner Wolfgang1062531637401AUT18981787Polyglott Wien
40MKKarlstötter Kurt Mag.1063311642863AUT18831823S60Verbund Ahp
41Neuberger Marco1098461609203AUT18831886S55Währinger Sk
42Karall Lorenz1063051604058AUT18821858S60Bad Sauerbrunn
43Kunschek Horst1077291616714AUT18721831S60
44Rosol Alexander1261401645730AUT18641879U18Sc Donaustadt
45Wirthumer Gunter DI Dr.1277911641409AUT18621691S60SK Donau
46Rojik Claudio1121361642928AUT18541855SV Perchtoldsdorf
47Heinzl Harald1049171620908AUT18481724
48Hrdina Karl Dr.1055701613391AUT18461859S60Sv Mödling
49Komarek Ludwig1071271616668AUT18311762S60SC Donaustadt
50Pernerstorfer Max1248501657607AUT18311784U18SK Raika Eggenburg
51Khachatouri Saro1256931638076AUT18281898SV Stockerau
52Niedersberger Andreas1261171640097AUT18251944Sc Donaustadt
53Stehlik Alexander1256531636022AUT18181717Sv Klosterneuburg
54Krejcar Walter1074521626043AUT18141862Sc Polyglott L.S.
55AFMHandrich Lothar MMag.12842816225597GER17991659S55SV Korneuburg
56Filek Mattias1261201649000AUT17791842U18SZ Favoriten
57Lapo Safet12737414404176BIH17731818S60
58Kuda Heinz1076561623346AUT17641824S60Sk Aljechin-Wieden
59Hofstadler Mario1310681660497AUT17481942U18SU Bad Leonfelden
60Lappe Manfred Dipl.-Kfm.14019316289668GER17400S55
61Borrmann Laurenz136511312187930AUT17311575U12Sc Donaustadt
62Keintzel Raimund Mag.1064621645641AUT16911236S55SC Donaustadt
63Thajer Lukas1148901656562AUT16761353SK Hietzing
64Kellner Nikolaus1278761642065AUT16691587austria wien
65Georgiev Daniel1300251661736AUT16581704U12SZ Favoriten
66Pietrzak Konrad1263791656473AUT15891284
67Gockner Hans1037191625950AUT15781309S60Sc Donaustadt
68Pasteiner Gernot Mag.1103801622633AUT15591437SV Amstetten
69Bayani Mohammad Zamir1343571666002AFG01530
70Kirbas Öndas Mag.1391101669648AUT14511046
71Pilshofer Paul1361451666274AUT14011818U12Schachfreunde Eisenstadt
72Mandzhieva Altana1290581657992AUT13491077wU18Tschaturanga
73Cvrcek Erwin1391031672371AUT13451088I. Simmeringer SK
74Zierlinger Karl1358641665081AUT1283927S60SGM Voest Krems
75Baharev Max1295251673238UKR01174U18
76Dotzer Lukas1365281666975AUT11421719U12SC Donaustadt
77Wallinger Nikolaus1380241670387AUT11331067U12SK Neufeld-Steinbrunn
78Ferrari Julian13205916246225GER0881
79Gernesch Denis1294901657690AUT0811U18SC Donaustadt
80Aschenbrenner Philip1401021672517AUT00U12Sc Donaustadt
81Werner Christoph1402401673513AUT00
82Zepuntke Thomas14025416292944GER00