Huom! Palvelimen kuorman laskemiseksi vähennämme hakukoneiden (Google, Yahoo...) skannausta siirtämällä kahta viikkoa vanhemmat (loppupvm) turnaukset seuraavan linkin taakse

2. Wiener Weihnachtsopen 2019

Viimeisin päivitys21.12.2019 19:46:53, Creator/Last Upload: wiener schachverband (ta)

Aloitusranking

NrNimiIDFideIDFEDRtgIRtgNsp.Typ
1GMStanec Nikolaus1140571601776AUT25252501
2GMBalinov Ilia1005281610201AUT24482434
3IMHangweyrer Manfred1046191601008AUT23302333
4FMPeyrer Konstantin1266291640879AUT23222231U18
5FMMorgunov Marc1261371640305AUT23112239U18
6IMKummer Helmut1077141601016AUT22832267
7FMSadilek Maximilian1123401615149AUT22762286
8FMSteindl Johannes1207831643266AUT22752253
9Poysti Nathanael11976524622133GER22442181
10CMBauer Thomas1220861639293AUT22122215
11MKInsam Heinz1057911601903AUT21842158
12IMWeinzettl Ernst1159521600575AUT21732175S60
13Nolz Tom1099781625985AUT21692179
14FMTodor Razvan1150261604457AUT21502159
15Wagner Leopold Franziskus1276761641581GER21502067U18
16Lovrinovic Christian Mag.1085121609700AUT21412130
17Leitner Gerald DI.1081811616218AUT21212105
18Petschar Hans Dr.1106111609122AUT21012074S60
19Riemelmoser Stefan1119741617893AUT20582027
20MKDanner Lambert1017531305840AUT20571967S60
21Ivanyk Igor1383741669729AUT20432062
22Stadik Wolfgang1139931634100AUT20342013
23Oberhuber Alexander1351731661370AUT20001953
24Gratze Michael1039371613871AUT19741998
25Gockner Martin1037201620568AUT19411941
26Stallmann Andreas1140461636472AUT19201834
27Gartmayer Stefan1034621636243AUT19191884
28Guskic Andrija1274031643436AUT18851906U18
29Merei David125811784710HUN18671841
30Krejcar Walter1074521626043AUT18561862
31Wirthumer Gunter Di Dr.1277911641409AUT18551788S60
32Klausner Felix1243701653466AUT18541889
33Schmidt Florian1275411648187AUT18541855U18
34Karall Lorenz1063051604058AUT18431860S60
35Wendlinger Peter Dr.Mag.1160371632302AUT18421810
36Kottisch Gustav1072491616919AUT18341782S60
37Somasundram Jayakumar Ing.1138449900250SRI18341761S60
38Rusek Walter Mag.1122931612700AUT18201775
39Stehlik Alexander1256531636022AUT18171776
40Ernst Robert1338781662643AUT18141787U18
41Stichlberger Tim1301381665065AUT18091768U18
42Mörwald Magdalena1234431632078AUT18031873wU18
43Reif Werner DI.111747837318ITA17981697S60
44Birg Jovan1010001611836AUT17861810S60
45Kunschek Horst1077291616714AUT17741604S60
46Boschmann Alexander14025112998605GER17530
47Prammer Franz1111531635867AUT17511678S60
48Lapo Safet12737414404176BIH17411733S60
49Gerold Arnold1035961610775AUT17401689
50Mayrhuber Franz1170161635832AUT17391560
51Sysel Jaroslav127393378372CZE17341728
52Mörwald Miriam1239791649485AUT17191623wU18
53Röhrbacher Franz1120871635409AUT16891571S60
54Kaspar Sebastian1302121657984AUT16841639U18
55Feichtinger Lukas1376611666541AUT16651515
56Kellner Nikolaus1278761642065AUT16581682
57AFMSimos Dimitrios Dr.133649312188070GRE16511696
58Peterka Walter1105831651404AUT16471518S60
59Wantscher Jürgen12014224699438GER16371619S60
60Dotzer Lukas1365281666975AUT16331793U18
61Paseka Christian1103751602748AUT16271624
62Wickramasinghe Nathaniel1302221657747AUT16101507U18
63Gockner Hans1037191625950AUT16041349S60
64Ganahl Herbert1034281639129AUT15631447S60
65Vogl Walter Mag.1223261628917AUT01560S60
66Klepoch Stefan1372931667335AUT15521362
67Griesböck Rudolf Ing.1039851603221AUT15461225S60
68Zampach Peter1177061626035AUT15161264
69Hrinkov Susanne1348451666037AUT15101289wS60
70Pilshofer Paul1361451666274AUT14051736U18
71Irowitz Wolfgang1330181658301AUT13731298S60
72Aboulenein-Djamshidian Fahmy1401781671707AUT13650
73Pumpler Walter1113671651960AUT13511240S60
74Mandzhieva Altana1290581657992AUT13461189wU18
75Wagner Francesca1353671664921AUT0971wU18
76Huber Elisa1352271673530AUT0955wU18
77Huber Valentina1379671670891AUT0860wU18
78Aschenbrenner Klaus1401031672509AUT00
79Baharev Max1295251673238AUT00U18
80Bittner Rudolf1393651673521AUT00S60
81Seemann Thomas1402101673386AUT00