Huom! Palvelimen kuorman laskemiseksi vähennämme hakukoneiden (Google, Yahoo...) skannausta siirtämällä kahta viikkoa vanhemmat (loppupvm) turnaukset seuraavan linkin taakse

African Games Chess Championships 2019 (Teams)

Viimeisin päivitys28.08.2019 16:12:28, Creator/Last Upload: bechir messaoudi

Loppusijoitukset 9 kierroksen jälkeen

Rk.al.nr.JoukkuePe.  +   =   -  TB1  TB2  TB3  TB4  TB5 
11Egypt98101731,00621,875,0
23Algérie98011625,00500,564,0
38Zimbabwe94411221,50413,055,5
44Nigeria95131121,00414,850,5
59Botswana94231020,50338,852,0
612Namibia95041020,50300,552,0
72Morocco94231019,50407,548,5
813Cameroon95041019,50215,050,0
911Ethiopia95041018,50246,046,0
107Tunisia94231018,00340,547,0
115Zambia9333920,00378,549,0
1214Malawi9414918,50304,551,5
136Angola9405820,00368,848,0
1410Kenya9324819,50259,342,5
1516Sao Tome and Principle9405817,50162,043,0
1615Mauritius9405816,00175,038,5
1717Mali9216513,00143,038,5
1819Central Afria Republic921657,5060,518,5
1918Eritrea911739,00105,323,0
2020Cape Verde901814,0041,57,0

Annotaatio:
Vertailu 1: Matchpoints (2 for wins, 1 for Draws, 0 for Losses)
Vertailu 2: points (game-points)
Vertailu 3: The results of the teams in then same point group according to Matchpoints
Vertailu 4: FIDE-Sonneborn-Berger-Tie-Break
Vertailu 5: Berlin Tie Break