Wiener Vereinsmeisterschaft 2019/2020 Landesliga

Viimeisin päivitys26.01.2020 15:58:08, Creator/Last Upload: wiener schachverband (ta)

Turnauksen valintaLandesliga, A-Liga, B-Liga Nord, B-Liga Süd, K1 Nord, K1 Süd, K2 Nord, K2 Süd, K3
LinkitJärjestäjän virallinen kotisivu, Lataa kutsu, Change Calendar-Link
Parametrivalinta näytä turnauksen yksityiskohdat
ListatRistitaulukko, Rankingtaulukko, Pelaajaluettelo aloitusrankingin mukaan, Aakkosellinen pelaajaluettelo, Alphabetical list all groups, Aikataulu
Kokoonpano ja tulokset, Joukkuekokoonpano ilman kierrostuloksia, Joukkueiden parit, kaikki kierrokset
Pöytien paritkrs.1, krs.2, krs.3, krs.4, krs.5, krs.6, Online-Ergebnis-Eingabe
Excel ja tulostusTulosta

Alphabetical list all groups

NrNimiFideIDRtgFEDNimi
1Adami Laurenz0AUTK3
2Adelhofer Manuel16524861075AUTK3
3Adler Thomas16144101862AUTK1 Süd
4Aichhorn Johann16406581139AUTK3
5Aichinger Johannes837AUTK3
6Akande Olubunmi A.16457811837AUTA-Liga
7Akande Olubunmi A.16457811811AUTB-Liga Nord
8Albadri Samer16331041924AUTA-Liga
9Albadri Samer16331041923AUTB-Liga Süd
10Alvarico Jan Andrew16701071412AUTK2 Süd
11IMAlvir Aco144003672341AUTLandesliga
12WMKAnker Christin16156881797AUTK1 Nord
13Appel Peter16520601705AUTK1 Nord
14Aradski Branislav9365611974SRBA-Liga
15Aradski Branislav9365611974SRBB-Liga Nord
16Armbruster Roland1176AUTK1 Süd
17Asaad Hozan16657741180AUTK3
18Asatrian Alen1650440885AUTK3
19Asatrian Alen1650440860AUTK2 Nord
20Aschenbrenner Klaus16725090AUTK3
21Aschenbrenner Philip0AUTK3
22Atzl Florian16358912175AUTLandesliga
23Aumann Manfred Dr.16520521490AUTK1 Süd
24Ayatollahi Ehsan125211831929IRIA-Liga
25FMBachofner Andreas16037952212AUTLandesliga
26Bäcker Niko16691411663AUTK2 Nord
27Bäcker Niko16691411663AUTK1 Nord
28Bäcker Niko16691411614AUTB-Liga Süd
29Bahr Bjoern1468AUTK1 Süd
30Balint Peter16607131757AUTB-Liga Süd
31Balint Peter16607131679AUTB-Liga Nord
32Balint Peter16607131604AUTK1 Süd
33WIMBatyte Daiva128018602164LTULandesliga
34WIMBatyte Daiva128018602145LTUA-Liga
35WIMBatyte Daiva128018602138LTUB-Liga Süd
36CMBauer Thomas16392932209AUTLandesliga
37IMBaumegger Siegfried16028292438AUTLandesliga
38Baumgartner Martin DDr.DI.16369101981AUTLandesliga
39FMBawart Markus16033372370AUTLandesliga
40Bechmann Gerhard16072861927AUTB-Liga Nord
41Bechmann Gerhard16072861924AUTA-Liga
42Becker Christian Ludwig0GERK2 Süd
43Belke Frank Dr.46123372267GERLandesliga
44Benavente Christian16369281925AUTK2 Nord
45Berbati Kadri16163902023AUTB-Liga Nord
46Bergen Klaus16133161898AUTK1 Nord
47Bergen Klaus16133161807AUTB-Liga Nord
48Berger Tobias16258961956AUTB-Liga Nord
49Berrouka Elias16657821620AUTK1 Süd
50Berrouka Elias16657821575AUTB-Liga Süd
51Biermann Robert162202181835GERB-Liga Nord
52Biermann Robert162202181826GERK1 Süd
53Bilyalov Erol29270121354BULK2 Süd
54Birg Jovan16118361810AUTK1 Süd
55Birg Jovan16118361775AUTK2 Nord
56Birnbaum Robert16569101696AUTK1 Nord
57Birnbaum Robert16569101683AUTB-Liga Nord
58Blassnig Reinhard16290001361AUTB-Liga Nord
59Blassnig Reinhard16290001361AUTK1 Nord
60Boehm Gerhard16053301960AUTB-Liga Süd
61Boehm Gerhard16053301946AUTA-Liga
62Boersma David Jan17455221863SWEB-Liga Süd
63Boersma David Jan17455221861SWEB-Liga Nord
64Boersma David Jan17455221846SWEK1 Süd
65Bogdanov Andrej246097732037GERA-Liga
66Boisseau Antoine360532521967FRAA-Liga
67IMBokros Albert7104582471HUNA-Liga
68Bölzlbauer Wolfgang16104221924AUTA-Liga
69Bölzlbauer Wolfgang16104221924AUTLandesliga
70Bölzlbauer Wolfgang16104221907AUTB-Liga Süd
71WFMBorek Jutta16016282080AUTLandesliga
72WFMBorek Jutta16016282069AUTA-Liga
73Börnsen Frederik246009461945GERA-Liga
74Börnsen Frederik246009461945GERB-Liga Nord
75Borrmann Laurenz3121879301900AUTA-Liga
76Borrmann Laurenz3121879301871AUTB-Liga Süd
77Borrmann Laurenz3121879301777AUTK1 Nord
78Brazda Franz16240591851AUTB-Liga Nord
79Breinschmid Georg0AUTK3
80Breneis Lukas16156532231AUTLandesliga
81Brodzinski Marek16457901928AUTA-Liga
82Brüll Georg Mag.16206812029AUTA-Liga
83Brüll Georg Mag.16206811999AUTB-Liga Süd
84Brunner Richard16680211360AUTB-Liga Süd
85Brunner Richard16680211360AUTK1 Nord
86Brunner Richard16680211337AUTK2 Süd
87Brustmann Adolf16511451563AUTK2 Süd
88Brustmann Adolf16511451551AUTK1 Nord
89Buchecker Benedikt1063AUTK2 Nord
90FMBuchnicek Petr3052352292CZELandesliga
91FMBudai David7247852321HUNB-Liga Nord
92Budin Andreas16359641854AUTB-Liga Nord
93Budin Andreas16359641854AUTK1 Nord
94GMBuhmann Rainer46513402568GERLandesliga
95Bui Philipp16617281256AUTK2 Süd
96FMBukacek Emil Dkfm.16025512079AUTA-Liga
97Bulatovic Djordje16678231789AUTB-Liga Nord
98Bulatovic Djordje16678231583AUTK1 Nord
99Callede Valerie840AUTK3
100Cekani Sokol16535201768AUTB-Liga Nord
101Chen Qingxia86115991671AUTK1 Süd
102Chesnais Wolfgang16560821585AUTK2 Nord
103Chulis Alexander16075882111AUTLandesliga
104Ciak René246658782041GERA-Liga
105Ciak René246658782041GERB-Liga Süd
106Cika Agron47003761980ALBB-Liga Nord
107Curado José19604741787PORB-Liga Nord
108Curado José19604741784PORA-Liga
109Cvrcek Erwin16723711361AUTK2 Süd
110Czvitkovics Helmut16254201630AUTB-Liga Nord
111Czvitkovics Helmut16254201606AUTK1 Nord
112Danada Tomas149193622266SVKLandesliga
113MkDanner Lambert13058402012AUTA-Liga
114Dauz Leonhard16424561398AUTK1 Nord
115Dauz Leonhard16424561373AUTK2 Nord
116Descovich Josef Dr.16511101875AUTA-Liga
117Descovich Josef Dr.16511101875AUTB-Liga Süd
118Devine Christopher10249572028NEDB-Liga Nord
119Devine Christopher10249572028NEDA-Liga
120Devine Christopher10249572028NEDLandesliga
121Diamantis Vasileios421142501627GREB-Liga Nord
122Diamantis Vasileios421142501627GREK3
123Diamantis Vasileios421142501627GREK1 Süd
124Diamantis Vasileios421142501612GREB-Liga Süd
125Digdigi Mustafa Hayati63359501615TURA-Liga
126Digdigi Mustafa Hayati63359501615TURB-Liga Süd
127Digdigi Mustafa Hayati63359501571TURK1 Süd
128FMDjeno Drago144004212332CROLandesliga
129Djeno Jakov145559991513CROK3
130Djeno Jakov145559991513CROK2 Süd
131Djeno Lovro1713CROK1 Süd
132Doblhammer Klaus Dr.1687AUTK2 Nord
133Dolezal Wilhelm16511291567AUTK1 Süd
134Dorn Markus Mag.16346821550AUTK2 Süd
135Dotzer Lukas16669751793AUTK1 Nord
136Dotzer Lukas16669751689AUTA-Liga
137Dotzer Lukas16669751471AUTB-Liga Süd
138FMDruckenthaner Andreas Dr.16005672279AUTLandesliga
139FMDruckenthaner Andreas Dr.16005672279AUTA-Liga
140Düllberg Christian162727811425GERK1 Nord
141Düllberg Christian162727811425GERK2 Nord
142Dzino Paul16511371644AUTK1 Süd
143Ebner Franz Mag.16304741899AUTB-Liga Süd
144Ebner Franz Mag.16304741892AUTB-Liga Nord
145Ebner Franz Mag.16304741882AUTA-Liga
146Ebner Johann Mag.16039571961AUTA-Liga
147Ebner Johann Mag.16039571961AUTB-Liga Süd
148MKEidenberger Otto16218741954AUTA-Liga
149FMEisterer Heinrich16001252309AUTA-Liga
150Elhenicky Paul16616391592AUTA-Liga

Näytä koko lista

Advertisement