Wiener Betriebsmeisterschaft 2019/2020 B-Liga

Viimeisin päivitys20.02.2020 16:45:28, Creator/Last Upload: wiener schachverband (ta)

Turnauksen valintaA-Liga, B-Liga , C-Liga, K1 Nord, K1 Süd, K2 Nord, K2 Süd, K3 Nord, K3 Süd
LinkitJärjestäjän virallinen kotisivu, Lataa kutsu, Change Calendar-Link
Parametrivalinta näytä turnauksen yksityiskohdat
ListatRistitaulukko, Rankingtaulukko, Pelaajaluettelo aloitusrankingin mukaan, Aakkosellinen pelaajaluettelo, Alphabetical list all groups, Aikataulu
Kokoonpano ja tulokset, Joukkuekokoonpano ilman kierrostuloksia, Joukkueiden parit, kaikki kierrokset
Pöytien paritkrs.1, krs.2, krs.3, krs.4, krs.5, krs.6, krs.7, Online-Ergebnis-Eingabe
Excel ja tulostusTulosta

Alphabetical list all groups

NrNimiFideIDRtgFEDNimi
1Abed Khaled0AUTK3 Nord
2Abed Khaled0AUTK2 Süd
3Aistleitner Markus16656001840AUTC-Liga
4CMAlbadri Abd Al Sattar106023482165IRQB-Liga
5CMAlbadri Abd Al Sattar106023482165IRQC-Liga
6Albadri Samer16331041924AUTC-Liga
7Albadri Samer16331041892AUTK2 Nord
8Albadri Samer16331041875AUTK1 Süd
9Allram Sebastian16248651972AUTC-Liga
10Allram Sebastian16248651951AUTB-Liga
11WMKAlmert Margit16208511608AUTA-Liga
12WMKAlmert Margit16208511297AUTK1 Nord
13Almohamed Saadallah0SYRK3 Nord
14Alshikh Amin16675801670AUTK3 Süd
15Alvarico Jan Andrew16701071408AUTK3 Süd
16Alvarico Jan Andrew16701071408AUTK2 Nord
17IMAlvir Aco144003672338AUTA-Liga
18IMAlvir Aco144003672338AUTB-Liga
19WMKAnker Christin16156881835AUTC-Liga
20WMKAnker Christin16156881797AUTK1 Süd
21WMKAnker Christin16156881797AUTK2 Nord
22Arnez Stefan16459941571AUTK2 Süd
23Arnhold Steffi129313650GERB-Liga
24Arztmann Franz Josef16152202029AUTC-Liga
25Arztmann Nils16336511986AUTK2 Nord
26Arztmann Robert16287471634AUTK2 Nord
27Arztmann Wolfgang16068752142AUTC-Liga
28Aschar Mohammad1311IRIK1 Süd
29Aschar Mohammad1311IRIK2 Süd
30Astner Klaus16413101339AUTK3 Süd
31Atzl Florian16358912175AUTB-Liga
32Atzl Florian16358912175AUTA-Liga
33Atzl Florian16358912174AUTC-Liga
34Aumann Manfred Dr.16520521490AUTK3 Süd
35Auner Thomas-Michael0AUTK2 Süd
36Auner Thomas-Michael0AUTK3 Nord
37Ayatollahi Ehsan125211831929IRIB-Liga
38Aziz Samir16346741611AUTK1 Nord
39Aziz Samir16346741609AUTK2 Nord
40FMBachofner Andreas16037952213AUTA-Liga
41MKBachofner Christian16037872030AUTB-Liga
42MKBachofner Christian16037872030AUTA-Liga
43Barekzaiy Mohamad Hamid0AFGK3 Nord
44Barekzaiy Mohamad Hamid0AFGK3 Süd
45Bartos Miloslav16372902050AUTB-Liga
46WIMBatyte Daiva128018602145LTUB-Liga
47Bauer Herbert16414171496AUTK3 Nord
48CMBauer Thomas16392932222AUTB-Liga
49CMBauer Thomas16392932207AUTA-Liga
50Bechmann Gerhard16072861924AUTC-Liga
51Bechmann Gerhard16072861874AUTK1 Nord
52FMBeck Hartmuth Mag.16025192310AUTB-Liga
53Belic Slavisa9569611532SRBK1 Süd
54Benavente Christian16369281969AUTC-Liga
55Benkö Markus16183262060AUTB-Liga
56Benkö Markus16183262060AUTA-Liga
57Berger Guenther1790AUTK2 Nord
58Bieber Herbert16582711508AUTK3 Süd
59Bieber Herbert16582711508AUTK2 Süd
60Biermann Robert162202181826GERK1 Nord
61Biermann Robert162202181824GERC-Liga
62Birnbaum Robert16569101696AUTK1 Süd
63Birnbaum Robert16569101696AUTK2 Süd
64Blassnig Reinhard16290001361AUTK3 Süd
65Blocher Edgar Dr.16048641912AUTC-Liga
66Blocher Edgar Dr.16048641873AUTK2 Süd
67Blocher Edgar Dr.16048641873AUTK1 Süd
68IMBlohberger Felix16320512439AUTA-Liga
69Bobic Igor16373041802AUTK1 Süd
70Boehm Gerhard16053301954AUTC-Liga
71Bojanovsky Milan Ing.3689461930CZEC-Liga
72Bojanovsky Milan Ing.3689461900CZEK1 Nord
73Boller Wolfgang16582801904AUTC-Liga
74Boller Wolfgang16582801886AUTK1 Süd
75Boller Wolfgang16582801886AUTK2 Süd
76Bölzlbauer Wolfgang16104221811AUTK1 Süd
77Börnsen Frederik246009461945GERB-Liga
78Borovnik Martin16452261714AUTC-Liga
79Branding Volker46591472144GERA-Liga
80Breneis Lukas16156532229AUTA-Liga
81IMBrestian Egon16000282369AUTC-Liga
82Brugger Jonas1674AUTK1 Süd
83Brüll Georg Mag.16206812029AUTB-Liga
84FMBrustkern Juergen46026762208GERA-Liga
85Buchhas Johann16245711703AUTK3 Süd
86Budin Andreas16359641854AUTK1 Süd
87GMBuhmann Rainer46513402574GERA-Liga
88Bulatovic Djordje16678231789AUTC-Liga
89Cabala Nathan16395101937AUTC-Liga
90Cabala Nathan16395101937AUTB-Liga
91Cabala Nathan16395101921AUTK1 Nord
92Chen Qingxia86115991671AUTK1 Süd
93Chen Qingxia86115991671AUTK2 Süd
94Chesnais Wolfgang16560821585AUTK2 Nord
95Chulis Alexander16075882099AUTC-Liga
96Cser Josef16693541543AUTK3 Nord
97Czernin Hans1342AUTK3 Nord
98Czvitkovics Helmut16254201606AUTK3 Nord
99Czvitkovics Helmut16254201606AUTK1 Nord
100Czvitkovics Helmut16254201606AUTK2 Nord
101D Addeo Marco Umberto0ITAK1 Süd
102Damianschitz Josef1522AUTK1 Nord
103Dangl Alfred Dkfm.16373121509AUTK1 Süd
104Dangl Alfred Dkfm.16373121509AUTK2 Süd
105IMDanner Georg16003032313AUTA-Liga
106IMDanner Georg16003032313AUTB-Liga
107MkDanner Lambert13058402012AUTA-Liga
108Davletshin Marat0RUSK3 Nord
109de Leon Angelica16253731664AUTK2 Süd
110Derx Walter Ing.1118AUTK3 Süd
111Devine Christopher10249572043NEDK2 Süd
112Die Ortega Fernando1062ESPK3 Nord
113GMDiermair Andreas16124682479AUTA-Liga
114Dittel Herbert16164712023AUTC-Liga
115Doerr Harold16595701480AUTK2 Süd
116Doerr Harold16595701480AUTK3 Nord
117Dragnev Lubomir16348441706AUTK2 Nord
118GMDragnev Valentin16348522550AUTA-Liga
119Eberdorfer Wolfgang16399191611AUTK3 Süd
120Eberdorfer Wolfgang16399191611AUTK2 Süd
121Eberdorfer Wolfgang16399191603AUTK1 Süd
122Ebner Franz Mag.16304741882AUTK1 Nord
123Ebner Franz Mag.16304741882AUTC-Liga
124Eder Gotthard0AUTK2 Süd
125Eder Gotthard0AUTK3 Nord
126Eiler Thomas16352121644AUTK2 Süd
127Eiler Thomas16352121644AUTK1 Süd
128Eller Martin DI16400201862AUTC-Liga
129Eller Martin DI16400201862AUTB-Liga
130Eller Martin DI16400201833AUTK1 Süd
131Emsenhuber Johannes16655611406AUTK1 Nord
132Endmann Joachim Mag.0K3 Nord
133FMEnöckl Philipp16088942274AUTA-Liga
134Ernst Günter16352201480AUTK3 Nord
135Ernst Günter16352201465AUTK2 Nord
136CMErnst Michael Mag.16183932169AUTA-Liga
137Erren Martin16611081326AUTK3 Nord
138Eslami Zad Iradj1344AUTK3 Nord
139Fabisch Christian Dr.16015801978AUTK1 Süd
140Fabi-Zojer Stefan16164552169AUTA-Liga
141Fabi-Zojer Stefan16164552169AUTB-Liga
142IMFauland Alexander16000362404AUTA-Liga
143Feichtinger Lukas16665411513AUTK2 Nord
144Feichtinger Lukas16665411513AUTK2 Süd
145Feldmüller Wolfgang16571191332AUTK3 Nord
146Feldmüller Wolfgang16571191332AUTK3 Süd
147Filipovic Ivica16554851998AUTK1 Süd
148Filler Johann Mag.16593081831AUTK1 Nord
149Fischer Adrian16658471263AUTK3 Nord
150Fischer Andreas16372741766AUTK2 Süd

Näytä koko lista

Advertisement