Turnauksen valinta

Lajitteluperuste

Valittu liitto: Uganda (UGA)

Flag UGA
NrTurnausPäivitetty viimeksi
1Grand Finale U18 Girls Sponsored by Jesa Milk, Stanbic Bank, Vision Group 2 pv. 8 h.
2Grand Finale U18 Boys Sponsored by Jesa Milk, Stanbic Bank, Vision Group 2 pv. 8 h.
3Grand Finale U16 Girls Sponsored by Jesa Milk, Stanbic Bank, Vision Group 2 pv. 8 h.
4Grand Finale U16 Boys Sponsored by Jesa Milk, Stanbic Bank, Vision Group 2 pv. 8 h.
5Grand Finale U14 Girls Sponsored by Jesa Milk, Stanbic Bank, Vision Group 2 pv. 8 h.
6Grand Finale U14 Boys Sponsored by Jesa Milk, Stanbic Bank, Vision Group 2 pv. 8 h.
7Grand Finale U12 Girls Sponsored by Jesa Milk, Stanbic Bank, Vision Group 2 pv. 8 h.
8Grand Finale U12 Boys Sponsored by Jesa Milk, Stanbic Bank, Vision Group 2 pv. 8 h.
9Grand Finale U10 Girls Sponsored by Jesa Milk, Stanbic Bank, Vision Group 2 pv. 8 h.
10Grand Finale U10 Boys Sponsored by Jesa Milk, Stanbic Bank, Vision Group 2 pv. 8 h.
11Grand Finale U8 Girls Sponsored by Jesa Milk, Stanbic Bank, Vision Group 2 pv. 8 h.
12Grand Finale U8 Boys Sponsored by Jesa Milk, Stanbic Bank, Vision Group 2 pv. 8 h.
132019 Rwabushenyi Memorial Open Rated Chess Championship 3 pv. 1 h.
142019 Rwabushenyi Memorial Junior Rated Chess Championship 3 pv. 2 h.
15Grand Finale U8 Girls Sponsored by Jesa Milk, Stanbic Bank, Vision Group 6 pv. 2 h.
16SOM ANNUAL INTER PROJECT CHESS TOURNAMENT QUALIFIERS FOR MUSTARD SEED SCHOOLS 6 pv. 11 h.
17DIDA ANNUAL CHESS TOURNAMENT- BUDAKA 1st EDITION 11 pv. 7 h.
18DECODE P.7 Farewell Chess Tournament - U17 19 pv. 6 h.
19DECODE P.7 Farewell Chess Tournament - U11 19 pv. 6 h.
20DECODE P.7 Farewell Chess Tournament - U13 21 pv. 7 h.
21DECODE P.7 Farewell Chess Tournament - U9 21 pv. 7 h.
22SOM CHESS ACADEMY-SBC HOIMA Kigaaga Chess Program 28 pv. 6 h.
23SOM CHESS ACADEMY- SBC HOIMA Nyamasoga Chess Program 28 pv. 6 h.
24SOM CHESS ACADEMY-SBC HOIMA Kabaale Chess Program 28 pv. 7 h.
25Comrades Chess Challege 2019; 5-7 Yrs - Girls 33 pv. 8 h.
26Comrades Chess Challege 2019; 8-10 Yrs - Girls 33 pv. 8 h.
27Comrades Chess Challege 2019; 8-10 Yrs - Boys 33 pv. 8 h.
28Comrades Chess Challege 2019; 11-12 Yrs - Girls 33 pv. 8 h.
29Comrades Chess Challege 2019; 13-15 Yrs 33 pv. 9 h.
30Comrades Chess Challege 2019; 11-12 Yrs - Boys 33 pv. 9 h.
31Comrades Chess Challege 2019; 5-7 Yrs - Boys 33 pv. 9 h.
322019 National Chess League Blitz Round Robin Championship 36 pv. 10 h.
33Kyambogo Univesity Chess Qualifiers 2019 - Ladies 36 pv. 12 h.
342019 NATIONAL CHESS LEAGUE 44 pv. 3 h.
35Makerere Interhall Chess Competition 45 pv. 23 h.
36Makerere University Interhall Chess Championship (Ladies) 45 pv. 23 h.
37Kyambogo Interhall Chess Competitions 2019 47 pv. 9 h.
38CPGA Central Region Chess Qualifiers U8 53 pv. 8 h.
39CPGA Central Region Chess Qualifiers U10 53 pv. 8 h.
40CPGA Central Region Chess Qualifiers U12 53 pv. 8 h.
41CPGA Central Region Chess Qualifiers U18 53 pv. 9 h.
42CPGA Central Region Chess Qualifiers U14 53 pv. 9 h.
43CPGA Central Region Chess Qualifiers U16 53 pv. 10 h.
442019 DOVE RAPID INDEPENDENCE CHESS CHAMPIONSHIP (U10 Boys and Girls) 57 pv. 4 h.
452019 DOVE RAPID INDEPENDENCE CHESS CHAMPIONSHIP (U14 Boys and Girls) 57 pv. 4 h.
462019 DOVE RAPID INDEPENDENCE CHESS CHAMPIONSHIP (U6 Boys and Girls) 57 pv. 4 h.
472019 DOVE RAPID INDEPENDENCE CHESS CHAMPIONSHIP (U12 Boys and Girls) 57 pv. 4 h.
482019 DOVE RAPID INDEPENDENCE CHESS CHAMPIONSHIP (U20 Boys and Girls) 57 pv. 4 h.
492019 DOVE RAPID INDEPENDENCE CHESS CHAMPIONSHIP (U8 Boys and Girls) 57 pv. 4 h.
502019 DOVE RAPID INDEPENDENCE CHESS CHAMPIONSHIP (U16 Boys and Girls) 57 pv. 4 h.