Tervetuloa chess-results.com:in turnaustietokantaan

Chess-Results.com on suosittu shakkitulospalvelin.

Chess-results.com sisältää pian 405.000 turnausta joka puolelta maailmaa, kerhoturnauksista Euroopanmestaruuskisoihin ja Olympialaisiin asti. Tämän mahdollistaa läheinen yhteistyökumppanimme, turnausjohtajaohjelma Swiss-Manager.

Turnaushaku

Täällä voit hakea turnauksia ja katsoa/tulostaa/viedä Exceliin tuloksia, pareja, ristitaulukoita jne.

Pelaajahaku

Täältä löydät pelaajan kaikki turnaukset ja voit katsoa/tulostaa/viedä Exceliin pelaajan tietoja ja turnauksia.

Pelihaku

Täällä voit hakea pelejä ja käydä niitä läpi online tai ladata pelejä pgn-muodossa.

Yhteystiedot

Kysymykset, ehdotukset ja kritiikki sähköpostitse Heinz Herzog:lle osoitteeseen :
contact@chess-results.com (Please in English or German)

Turnauksen valinta

Lajitteluperuste

NrTurnausFEDlippuPäivitetty viimeksi
1Přebor školních družstev v šachu - okres Havl. Brod 2.stupeň CZE
0 Minuutit
2Sky Chess InterCity UZB
1 Minuutit
3"Шахова Школа" Кваліфікаційний турнір 4 розряду та безрозрядників 01-02.01.2020 UKR
2 Minuutit
4Kurzemes skolēnu sporta spēles (1.-4.kl.) LAT
3 Minuutit
5Январские узоры- Блиц 26 января RUS
5 Minuutit
6 28th international Chess Festival Fajr Cup Chabahar 2020- Group C IRI
5 Minuutit
7 28th international Chess Festival Fajr Cup Chabahar 2020- Group B IRI
5 Minuutit
8 28th international Chess Festival Fajr Cup Chabahar 2020- Group A IRI
5 Minuutit
9"Шахова Школа" Кваліфікаційний турнір 3 розряду 31.01-02.02.2020 UKR
6 Minuutit
10Campeonato de Extremadura por Equipos Primera Division 2020 ESP
7 Minuutit
11Z chess klasika C Aušra 2020.01-02 (uždaras) LTU
8 Minuutit
12Z chess klasika B Viltis 2020.01-02 (uždaras) LTU
8 Minuutit
13Z chess klasika A Elitas 2020.01-02 (uždaras) LTU
8 Minuutit
14Campeonato de Extremadura por Equipos Division de Honor 2020 ESP
10 Minuutit
152nd MC Smart Girls All India Fide Rating Chess Tournament, Contact: 9391339343 29th Jan to 2nd Feb 2020, Event Code: 234844/SG/AP/2020, Entry Fee:250/- IND
10 Minuutit
16Open de Portugal 2020 - Semi-Rápidas POR
11 Minuutit
17Kazanlak Cup Open B 14-16.02.2020 BUL
11 Minuutit
18"Шахова Школа" Кваліфікаційний турнір 2 розряду 31.01-02.02.2020 UKR
12 Minuutit
194. New Chess Brains Event - GM-Turnier GER
13 Minuutit
20VERANO TREBEJOS Sub 1700 2020 URU
14 Minuutit
21GIMNASIUM 2020 UNDER 12 Born 2009 and 2010 RSA
15 Minuutit
22CAMPEONATO DE MÁLAGA SUB16 2020 ESP
15 Minuutit
23Чеміонат України серед дівчат до 14 років - фінал (класичні, сезон 2019/2020) UKR
16 Minuutit
24Liga Insular por Equipos de Gran Canaria Tercera Sub 8-16 2020 ESP
16 Minuutit
25Ukraine Chess Championship - 2020 (Girls - 14) UKR
16 Minuutit
26Moscow Open 2020 турнир H - Мемориал О.А. Журавского девочки до 13 лет (2007-2008 гг.р.) аудитория 418 RUS
17 Minuutit
273° Memorial Fabio Cascone " ELO <1900 " ITA
17 Minuutit
2810. Svetosavski rejting turnir GŠS Niša - "PANTELEJ 2020", 07-09. februar 2020.g., Niš - za igrače do standard rejtinga 2200 SRB
17 Minuutit
29Відкритий клубний чемпіонат Вінниччини (1 етап) UKR
18 Minuutit
30Januarski brzopotezni turnir ŠK Niš, 31.01.2020. u 18h SRB
18 Minuutit
31The first standard Zanjan Fajr national tournament-1398 IRI
18 Minuutit
32Chess Lab 1900 & Below Blitz UAE
19 Minuutit
337 Меморіал А.Ольховського (Вінниця) UKR
20 Minuutit
34Moscow Open 2020 турнир H - Мемориал О.А. Журавского девочки до 15 лет (2005-2006 гг.р.) главный корпус аудитория 103 RUS
20 Minuutit
35CAMPEONATO DE MÁLAGA SUB14 2020 ESP
20 Minuutit
36Moscow Open 2020 турнир H - Мемориал О.А. Журавского мальчики до 11 лет (2009-2010 гг.р.) аудитории 312, 314, 320, 322 RUS
21 Minuutit
37Torneo San Valero 2020 ESP
21 Minuutit
38OPEN CAMPEONATO PROVINCIAL DE XADREZ DE LUANDA DE JUNIOR 2020 ANG
22 Minuutit
39"Təhsil" RİM-nin 3 nömrəli RİOEUGİŞM (Nərimanov f.) "Qış-2020" şahmat üzrə IV dərəcə uğrunda təsnifat turniri.27-31.01.2020 saat 10:00 AZE
22 Minuutit
40CAMPEONATO DE MÁLAGA SUB12 2020 ESP
22 Minuutit
41"Təhsil" RİM-nin 3 nömrəli RİOEUGİŞM (Nərimanov F.) "Qış-2020" şahmat üzrə III dərəcə uğrunda təsnifat turniri. 27-31.12.2020 saat 12:00 AZE
22 Minuutit
42"Təhsil" RİM-nin 3 nömrəli RİOEUGİŞM (Nərimanov f.) "QIŞ-2020" şahmat üzrə II dərəcə uğrunda təsnifat turniri .27-31.12.2020 saat 13:00 AZE
22 Minuutit
435. Mešoviti kategorni turnir U18, DŠK OSNOVAC Niš ~~~ 01-04.02.2020. SRB
22 Minuutit
44Moscow Open 2020 турнир H - Мемориал О.А. Журавского девочки до 11 лет (2009-2010 гг.р.) аудитории 304, 306 RUS
23 Minuutit
45CAMPEONATO DE MÁLAGA SUB10 2020 ESP
24 Minuutit
46Соревнования среди школ Первомайского района "Белая ладья" RUS
24 Minuutit
47C.I.A. 2020 Campionato Regionale FVG ITA
25 Minuutit
48Белая Ладья - 2019-2020 учебный год RUS
25 Minuutit
49Pripremni turnir za Kadetsko-omladinsko prvenstvo CS 2020 - DŠK "OSNOVAC", Niš SRB
25 Minuutit
50CAMPEONATO DE MÁLAGA SUB08 2020 ESP
27 Minuutit